Trwa nabór wniosków o nagrodę Starosty Elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

Zgodnie z regulaminem w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania dorocznych nagród Starosty Elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu uchwała Rady Powiatu Nr XII/43/2000 z dn. 20 czerwca 2000r. za wybitne dokonania uznaje się osiągnięcie przez zawodników wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym, krajowym i wojewódzkim; długoletni, twórczy wkład w rozwój sportu na terenie powiatu elbląskiego; osiągnięcia sportowe w pracy z młodzieżą.
Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym lub prawnym na podstawie oceny całokształtu ich dokonań lub osiągnięć o istotnym znaczeniu.
Przyznanie nagrody może nastąpić na wniosek radnych i organów Rady Powiatu, członków Zarządu Powiatu, stowarzyszeń kultury fizycznej o zasięgu powiatowym, klubów sportowych, innych jednostek organizacyjnych, których statutowy zakres działania obejmuje zadania w dziedzinie kultury fizycznej.
Odpowiednio wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Elblągu, ul. Saperów 14 a, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 sierpnia 2009 r.