W poniedziałek 07 września o godz. 14.00 na placu apelowym 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy. W obecności Inspektora Wojsk Lądowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Janusza Bronowicza i Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. dr. Leszka Surawskiego, byłych dowódców brygady, posła RP Wojciecha Penkalskiego, władz samorządowych, zaproszonych gości oraz żołnierzy i pracowników 9BBKPanc. pełniący obowiązki dowódcy ppłk Dariusz Kryński przekazał sztandar brygady nowemu dowodzącemu płk. Jackowi Ostrowskiemu.

W spotkaniu uczestniczył jako zaproszony gość dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych Marian Matuszczak. Podczas okolicznościowego spotkania nowy dowódca zapewnił obecnych gości o dalszej efektywnej współpracy, a nawet jej rozwijaniu, co zostało przyjęte z uznaniem.

ZSEiT w Pasłęku od wielu lat współpracuje z Brygadą. W dniach 21-25.09.2015 r. III klasa „wojskowa” udaje się na obóz szkoleniowy. Będzie także aktywnie uczestniczyć w święcie Brygady, które odbędzie się 25.09.2015r.

mjr Bolesław Czechowski

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Nowy dowódca w zaprzyjaźnionej 9 BBKPanc. w Braniewie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Nowy dowódca w zaprzyjaźnionej 9 BBKPanc. w Braniewie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Nowy dowódca w zaprzyjaźnionej 9 BBKPanc. w Braniewie