23 czerwca w Warszawie w siedzibie Senatu Rzeczpospolitej Polskiej odbyła się konferencja podsumowująca konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2009 , usługi społeczne”. Celem konkursu organizowanego corocznie przez Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich i Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych jest wybranie i upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie świadczonych usług obywatelom przez administrację samorządową i podległe jej podmioty. W 2009 roku oceną objęte były takie dziedziny jak kultura, pomoc społeczna i oświata. Konkurs jest jednym z elementów szerokiego projektu „Budowanie potencjału instytucjonalnego samorządów dla lepszego dostarczania usług publicznych 2007-2011)”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Do finału w kategorii powiaty ziemskie w trzech dziedzinach) zakwalifikowało się 7 projektów. Zgłoszone do konkursu przykłady działań samorządów były oceniane pod kątem pięciu kryteriów: innowacyjności, skuteczności, efektywności kosztowej, integracji z systemem zarządzania strategicznego jednostką oraz możliwościami zastosowania rozwiązania w innych samorządach.

Powiat elbląski został laureatem w dziedzinie kultura z konkursem „Najatrakcyjniejsza Wieś Turystyczna Powiatu Elbląskiego”. Konkursrealizowany jest w powiecie od 2003 roku i ma na celu promocję miejscowości posiadających dobre warunki i atuty na przyjmowanie turystów oraz cechujących się dużą aktywnością społeczną. W powiecie elbląskim tytuł laureata w kolejnych edycja konkursu na „Najatrakcyjniejszą Wieś Turystyczną Powiatu Elbląskiego” otrzymały miejscowości: w 2003 roku Jagodnik gmina Milejewo w 2004 roku - Jelonki gmina Rychliki w 2005 roku - Kadyny gm. Tolkmicko w 2006 roku , Aniołowo gmina Pasłęk w 2007 roku , Zielonka Pasłęcka gmina Pasłęk) i w 2008 roku , Święty Gaj gmina Rychliki 2009 roku , Suchacz gmina Tolkmicko). Z okazji 10,lecia powiatu elbląskiego w 2009 roku odbyła się również specjalna edycja konkursu, w której grand prix otrzymały Kadyny gmina Tolkmicko jako „Najatrakcyjniejsza Wieś Turystyczna 10- lecia Powiatu Elbląskiego”.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 ! W konferencji w Warszawie wziął udział StarostaElbląski Sławomir Jezierski oraz Gabriela Effenberg Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu. Nagrodą w konkursie „Samorządowy Lider Zarządzania” jest piękna statuetka, dyplom oraz wyjazd studyjny do Norwegii dla 2 osób.

Atutem naszego projektu „Najatrakcyjniejsza Wieś Turystyczna Powiatu Elbląskiego” było m.in. wyzwolenie dużej aktywności społecznej na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców w swoich miejscowościach, w tym także na rzecz promocji i rozwoju turystyki. Powstało szereg nowych stowarzyszeń aktywnie pozyskujących środki zewnętrzne na realizację projektów pobudzających aktywność społeczną organizacja festynów, przeglądów kulturalnych i imprez sportowo-rekreacyjnych, wydawanie publikacji itp.).

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 10 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 11 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 12 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 13 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 14 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !
Zdjęcie numer 15 galerii dla artykułu: Powiat elbląski  laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządznia 2009 !