1 i 2 sierpnia w podelbląskich Karczowiskach odbywały się XIII Targi Pszczelarskie połączone z obchodami jubileuszu 40-lecia Regionalnego Związku Pszczelarzy w Elblągu. W tym roku przygotowano wyjątkowo urozmaiconą i bogatą ofertę dla osób odwiedzających targi. W imieniu Zarządu Powiatu gratulacje i życzenia organizatorom przekazał starosta Maciej Romanowski.

Od trzynastu lat liczne rzesze pszczelarzy, turystów i konsumentów odwiedzają Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności w Karczowiskach. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga, Wójta Gminy Gronowo Elbląskie oraz Starosty Elbląskiego. Organizatorami imprezy byli tradycyjnie P.P.H.U „ NEKTAR” Cecylia i Waldemar Badeńscy, producenci miodów naturalnych oraz P.P.H.U Tomasz Łysoń z Sułkowic.

Podczas dwudniowej imprezy promowano tradycyjne pszczelarstwo jako rzemiosło i źródło szerokiego wachlarza naturalnych produktów. Targom towarzyszyły występy muzyczne, wystawy i inne atrakcje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności.