W dniu 26 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku miało miejsce zakończenie roku szkolnego słuchaczy oraz Wojewódzkie zakończenie roku szkoleniowego 2014/2015 młodzieży OHP. Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wysłuchania hymnu.

Prowadzącymi akademię były Małgorzata Wolska – nauczycielka ZSZ oraz kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP Beata Winiewska-Kowal. Po przywitaniu przybyłych gości głos zabrała dyrektor Maria Kizyk, która podsumowała kończący się rok szkolny 2014/2015, podziękowała za współpracę obecnym przedstawicielom jednostek samorządowych. Szczególne wyrazy wdzięczności i podziękowania zostały złożone Andrzejowi Sawickiemu ze Starostwa Powiatowego w Elblągu, który od lat wspiera merytorycznie naszą placówkę.

Następnie zostały rozdane nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia słuchaczom posiadających najwyższe średnie oraz wysoką frekwencję. Małgorzata Wolska przyznała dyplomy i nagrody słuchaczom, którzy aktywnie włączyli się w akcję zbierania nakrętek na rzecz 13 letniej dziewczynki chorującej na rozczep kręgosłupa. Wychowawcy klas rozdali zaświadczenia promujące słuchaczy na semestr wyższy oraz świadectwa ukończenia Gimnazjum dla Dorosłych.

Przedstawiciele II klasy gimnazjum, w krótkich słowach, pożegnali absolwentów. Zakończenie roku szkolnego było również okazją by podziękować Edycie Sienkiewicz nauczycielce matematyki, dla której rok szkolny 2014/2015 był ostatnim w naszej szkole, za zaangażowanie i długoletnią współpracę.

Następnie głos zabrał zastępca komendanta wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiej Komendy OHP w Olsztynie Mateusz Starus, który wraz z kierownikiem Zespołu ds. Kształcenia i Wychowania Karoliną Mrówczyńską wręczył nagrody przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego OHP oraz podziękował za dotychczasową współpracę. Kierownik OSiW OHP w Pasłęku wraz z kierownikiem warsztatów szkoleniowo-produkcyjnych Tomaszem Maszkowskim wręczyli nagrody i dyplomy uczestnikom OHP, którzy wykazali się sumienną pracą podczas praktycznej nauki zawodu i pracą w klubie wolontariatu. Agnieszka Petlaryczyk – wychowawca OSiW OHP w Pasłęku przyznała dyplomy i nagrody za udział w realizowanym projekcie autorskim.

Na zakończenie uroczystości słuchacz i tegoroczny absolwent ZSZ w Pasłęku Paweł Boryszewski „Borys” zaprezentował autorski utwór „OHP – moja nowa ścieżka życia”. Po części oficjalnej przybyli goście i słuchacze zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez OSiW OHP w Pasłęku. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.

Joanna Jachimek

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku