W dniu 9 czerwca 2015 r. pomiędzy Orkiestrą Wojskową w Elblągu i Zespołem Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Mikołajczyka w Pasłęku zostało podpisane porozumienie o współpracy. Uroczystość podpisania odbyła się podczas posiedzenia Rady Powiatu przy ul. Saperów w Elblągu. Ze strony Orkiestry swój podpis złożył Dowódca i zarazem Kapelmistrz kpt. Maciej SKRZYPCZAK natomiast ZSEiT reprezentował Dyrektor mgr Marian MATUSZCZAK.

Podpisania dokonano w obecności wicestarosty Zbigniewa LICHUSZEWSKIEGO, radnych Powiatu i reprezentacji uczniów klas mundurowych z Pasłęka. Zarówno Dyrektor Szkoły, Kapelmistrz i Starosta w swoich okolicznościowych krótkich przemówieniach podkreślili, że współpraca będzie służyć patriotycznemu wychowaniu uczniów klas mundurowych a także całego społeczeństwa zgodnie z ceremoniałem wojskowym, działać na rzecz obronności naszego państwa i rozwoju naszego regionu. Występy Orkiestry Wojskowej cieszą się ogromną popularnością i zapewne tak będzie w wypadku jej uczestnictwa w uroczystościach organizowanych w ramach współpracy z ZSEiT w Pasłęku.

To jest już trzecie porozumienie podpisane przez Szkołę. Pierwsze podpisano z 9 Braniewska Brygadą Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana BATOREGO, drugie z Akademią Obrony Narodowej w WARSZAWIE. Dotychczasowa współpraca zwłaszcza w obecnej sytuacji politycznej przynosi wymierne efekty i obopólne korzyści

Bolesław CZECHOWSKI.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Nowe porozumienie