W dniach 08 – 10.05. 2015 roku w Krynicy Morskiej odbył się IX obóz terapeutyczno-wychowawczy dla wszystkich wychowanków VII grupy wychowawczej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim. Celem obozu było zintegrowanie wychowanków grupy uczęszczającej do klasy I gimnazjum. Podczas obozu zastosowano szereg technik socjoterapeutycznych mających na celu osiągnięcie konkretnego pozytywnego efektu, którym jest szeroko rozumiana integracja społeczności grupowej.

Młodzież brała udział w wielu konkursach na plaży przy pięknej pogodzie. Poznawała najbliższe okolice, w tym zorganizowaliśmy wycieczkę do miejscowości Piaski. Tam spacerem przez las udaliśmy się do granicy państwa - granicy Unii Europejskiej. Drogę powrotną wybraliśmy brzegiem morza, gdzie przekonaliśmy się o destrukcyjnym działaniu wody, wstąpiliśmy na wspaniały punkt widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na Zalew Wiślany oraz katedrę we Fromborku. Idealną okazją powrotu brzegiem morza było zbieranie bursztynów – należy przyznać, że trafiły się niezłe okazy.

Nie mogło nas również zabraknąć na obchodach 70. rocznicy wyzwolenia KL STUTTHOF, gdzie złożyliśmy wieńce. Po zakończonej uroczystości chłopcy z wielkim zainteresowaniem słuchali historii obozu oraz z zaciekawieniem zwiedzali pomieszczenia muzeum.

Podczas całego obozu przeprowadzono mnóstwo konkursów, najciekawszym był na najgłębszą dziurę w plażowym piasku. Po ciężkiej pracy niektórzy zdecydowali się na krótką kąpiel morską – pierwszą w 2015 roku. Ponadto, codzienne grillowanie nadało wakacyjny klimat tegorocznemu obozowi.

Opiekunami obozu byli wychowawcy VII grupy wychowawczej: Sławomir Żukowski i Piotr Rajkiewicz.

S. Żukowski

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Obóz terapeutyczno-wychowawczy w Krynicy Morskiej
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Obóz terapeutyczno-wychowawczy w Krynicy Morskiej
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Obóz terapeutyczno-wychowawczy w Krynicy Morskiej