Konkurs odbył się 18.04.2015 r. się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu.

Celem konkursu jest stałe podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie regionu elbląskiego poprzez popularyzację przepisów ruchu drogowego wśród wszystkich użytkowników dróg, a w szczególności wśród kierowców zawodowych oraz poprzez doskonalenie techniki jazdy i podnoszenie kultury na drodze.

Konkurs składał się z dwóch części, teoretycznej, w trakcie której wszyscy zawodnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego oraz części sprawnościowej, polegającej na wykonaniu jazdy sprawnościowej po wyznaczonym torze oddzielnie dla kat. B- samochodem osobowym, C- samochodem ciężarowym, i D- autobusem.

Po kilkugodzinnych zmaganiach zostali wyłonieni następujący finaliści konkursu:

1. Nike Dariusz

2. Kozłowski Arkadiusz

3. Bąk Andrzej

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ufundował puchar i nagrodę dla najlepszego zawodnika ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Puchar Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego za zdobycie drugiego miejsca wręczył wicestarosta Zbigniew Lichuszewski.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy.

Zdjęcie numer 1 w artykule: XXXVIII Konkurs Automobilklubu Elbląskiego o tytuł „Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego” w kat. B, C, D