W dniu 28 marca 2015 roku odbyła się wycieczka dydaktyczna do Kielc na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.

Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie ZSEiT w Pasłęku klas technikalnych kształcących w zawodzie technik agrobiznesu i zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Targi AGROTECH organizowane w dniach 27.03 – 29.03.2015r. to oferta najnowszych rozwiązań technicznych dla różnych grup gospodarstw, to ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn i bezkonkurencyjnych ofert.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowinkami dedykowanymi branży rolniczej. Ponad 700 dobrze znanych na rynku firm z kilkunastu krajów zaprezentowało sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym i branży gospodarki zasobami leśnymi. Na wystawie obecne były między innymi takie firmy jak: Farmtrac Tractors Europe, Case IH, Same Deutz-Fahr, Ursus, Zetor, Kuhn, New Holland, Lamborghini czy Horsch Maschinen. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania ze specjalistami oraz przedstawicielami firm rolniczych. Mogli zapoznać się z parametrami technicznymi maszyn i pojazdów rolniczych, które obejrzeli z bliska. Brali również udział w konkursach prowadzonych między innymi przez Krzysztofa Ibisza oraz Ireneusza Bieleninika. Niektórzy zdobyli ciekawe nagrody rzeczowe. Targi uatrakcyjniła obecność Pana Grzegorza z programu „Rolnik szuka żony”.

Opiekę podczas wyjazdu sprawowali: Pani Renata Groń oraz Pan Bogdan Ortman.

Renata Groń

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wycieczka dydaktyczna do Kielc na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wycieczka dydaktyczna do Kielc na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Wycieczka dydaktyczna do Kielc na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Wycieczka dydaktyczna do Kielc na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Wycieczka dydaktyczna do Kielc na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Wycieczka dydaktyczna do Kielc na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Wycieczka dydaktyczna do Kielc na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Wycieczka dydaktyczna do Kielc na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.