29 listopada odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu w Elblągu, którą zdominowały tematy związane z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym Powiatu Elbląskiego. Starosta Sławomir Jezierski szczegółowo omówił realizację WPI w latach 2007-2013. Takie podsumowanie było dobrą okazją do podziękowania samorządom gminnym z powiatu elbląskiego za partnerską współpracę przy realizacji wielu projektów drogowych. Specjalne podziękowania trafiły też do wojewody Mariana Podziewskiego za owocną współpracę podczas remontów dróg powiatowych w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”.

W imieniu wojewody okolicznościową statuetkę odebrała Wiesława Raszkowska, zastępca dyrektora Wydziału Certyfikacji i Funduszy Europejskich Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. W swoim wystąpieniu podkreśliła wysoką jakość merytoryczną dokumentacji przygotowywanej przez powiat elbląski w ramach aplikowania o środki finansowe na remonty dróg.

W części informacyjnej sesji starosta Sławomir Jezierski przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 20 września 2013 r. do 29 listopada 2013r. Gabriela Effenberg, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu przedstawiła radnym informację o stanie realizacji zadań w placówkach oświatowych powiatu elbląskiego za rok szkolny 2012/2013.

XXVI sesja Rady Powiatu odbyła się w 15. rocznicę I sesji nowo powołanego do życia Powiatu Elbląskiego. Z tej okazji dwóch radnych – Ryszard Wroński i Donat Dębowski, którzy nieprzerwanie od 15 lat pełnią swoją społeczną służbę, odebrało od przewodniczącego Ryszarda Zagalskiego serdeczne podziękowania i okolicznościowe grawertony. Z kolei radny senior Donat Dębowski w niezwykle ciepłych słowach podziękował przewodniczącemu Zagalskiemu za jego wielkie zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności powiatu i umiejętne kierowanie pracami rady przez wiele lat.

Radni podjęli również pięć uchwał, w tym jednogłośnie został uchwalony Wieloletni Plan Inwestycyjny Powiatu Elbląskiego na lata 2014-2020.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: XXVI sesja Rady Powiatu w Elblągu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: XXVI sesja Rady Powiatu w Elblągu