24 października w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z delegacją miasta Berkovitsa Bułgaria). W skład grupy weszli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, policjanci, nauczyciele. Realizują oni wspólnie projekt pn. „Prewencja i edukacja - system współpracy samorządu lokalnego i policji na rzecz szkół i placówek oświatowych” dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Partnerami po stronie polskiej są: Urząd Miejski w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Gimnazjum nr 6 w Elblągu, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Zadania samorządu powiatowego, strukturę i kompetencje poszczególnych organów władzy przedstawił wicestarosta Maciej Romanowski. Osiągnięcia powiatu w różnych dziedzinach oraz jego atrakcje turystyczne przedstawił w multimedialnej prezentacji rzecznik prasowy Marek Murdzia. Goście zadawali pytania dotyczące różnych aspektów funkcjonowania demokracji na poziomie lokalnym, m.in. sposobu przeprowadzania wyborów lokalnych władz.

Głównym celem projektu „Prewencja i edukacja ...” jest zwiększenie oddziaływań szkoły w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją. W ramach projektu zostanie opracowana strategia działań wychowawczych oraz interwencyjnych wobec dzieci i młodzieży oraz procedury postępowania. Działania projektowe zakończą się w lipcu 2015 r.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Goście z Bułgarii odwiedzili Starostwo
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Goście z Bułgarii odwiedzili Starostwo