Badanie mammograficzne prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy LUX MED, który w dniach 3 – 5 listopada odwiedzi Pasłęk i stanie przy Miejskim Ośrodku Kultury, pl. św. Wojciecha 5.

Zainteresuj się, czy Twoja Żona, Mama i Siostra uczestniczą w profilaktycznych badaniach piersi!

Paniom, które ukończyły 50 rok życia do 69 lat) przysługuje bezpłatne badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub poprzez stronę internetową. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: 58666 2444, 801080007, www.fado.pl.

Informacje o Grupie LUX MED:

Grupa LUX MED to największa firma medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać
z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Opieka ambulatoryjna świadczona jest w 118 centrach medycznych własnych i przyzakładowych. Pacjenci na terenie całego kraju mają do dyspozycji 50 placówek LUX MED i 24 centra medyczne Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką PROFEMED działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje ok. 1500 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1200 000 pacjentów.

Grupa ma cztery szpitale: dwa świadczące usługi jednego dnia Endoterapia w Łodzi i MegaMed
w Bełchatowie) oraz dwa szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych LUX MED a drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii Endoterapia).

Grupa LUX MED prowadzi również działalność ubezpieczeniową - LUX MED Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy LUX MED działają także spółki: LUX MED Diagnostyka, Tabita, Endoterapia
i MegaMed. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, a MegaMed opiekę ambulatoryjna i chirurgię jednego dnia. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej
i rehabilitacji.

Grupa LUX MED jest częścią międzynarodowej grupy medycznej Bupa.

LUX MED Diagnostyka

Do Grupy LUX MED należy też LUX MED Diagnostyka, w skład której wchodzą AVI Diagnostyka Obrazowa, FADO Centrum Usług Medycznych, Konsylium oraz Med-Sport. Ośrodki diagnostyczne AVI specjalizują się w szerokiej gamie badań radiologicznych tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego). Równoległym obszarem działalności AVI jest rehabilitacja. FADO – to największy
w Polsce świadczeniodawca badań mammograficznych, dysponuje 15 mobilnymi pracowniami – mammobusami oraz trzema placówkami stacjonarnymi – w Warszawie, Gdańsku oraz Poznaniu. Med-Sport prowadzi pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego w Częstochowie, a także pracownie tomografii komputerowej w Lublińcu, Kłobucku oraz Pajęcznie. Konsylium to wrocławski ośrodek, wyposażony w tomograf komputerowy
i rezonans magnetyczny.

Więcej informacji o Grupie LUX MED można znaleźć na www.luxmed.pl

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Zbadaj się i zyskaj spokój!
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Zbadaj się i zyskaj spokój!
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Zbadaj się i zyskaj spokój!
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Zbadaj się i zyskaj spokój!