preloader
Przejdź do treści.

Menu

W niedzielę, 22 kwietnia, w Świętym Gaju gm. Rychliki) odbędzie się Druga Uczta Wojciechowa, czyli wiejski festyn z licznymi atrakcjami i konkursami połączony z II Wojciechowym Przeglądem Chórów Kościelnych. Uczta Wojciechowa rozpocznie się o godzinie 11:30 od Mszy Świętej w Sanktuarium Diecezjalnym Diecezji Elbląskiej, zakończy natomiast w godzinach wieczornych za Domem Pielgrzyma w Świętym Gaju.

Uczta Wojciechowa II to już druga edycja udanego zeszłorocznego wiejskiego festynu zorganizowanego dla mieszkańców powiatu elbląskiego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Świętego Gaju, Parafię pw. Krzyża Świętego w Kwietniewie, Gminę Rychliki oraz Starostwo Powiatowe w Elblągu. W tym roku do grona organizatorów dołączył również Chór Buczyna.

W tym roku Uczta Wojciechowa to połączenie wiejskiego festynu wypełnionego konkursami i zabawą taneczną trwającą do późnych godzin wieczornych, Drugiego Wojciechowego Przeglądu Chórów Kościelnych a także konkursu plastycznego „Śladami św. Wojciecha” skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu elbląskiego. Spotkanie rozpocznie się o 11:30 od Mszy Św. w kościele w Świętym Gaju, po której wystąpią chóry kościelne prezentujące pieśni o życiu Świętego Wojciecha. O godzinie 14:00, po Przeglądzie Chórów Kościelnych, dalsza część Uczty Wojciechowej odbywać się będzie już za Domem Pielgrzyma, gdzie nastąpi przywitanie gości oraz wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego o życiu św. Wojciecha. Z nadesłanych przez uczniów prac plastycznych zorganizowana zostanie w Domu Pielgrzyma wystawa dostępna dla wszystkich gości. Każdy uczestnik będzie mógł skosztować żurku przygotowanego przez gospodynie ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Świętego Gaju, a także upiec kiełbaskę na ognisku. W ramach festynu organizatorzy przygotowali zabawne konkursy dla przybyłych gości, ponadto każdy uczestnik ma szansę na otrzymanie upominku. O godzinie 16:00 rozpocznie się zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu „Boys Dual Voice”.

Przybyli goście będą mogli również złożyć ofiarę na rzecz organizacji II Wojciechowego Przeglądu Chórów Kościelnych.

Michał Kułyk

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski