Na sesji Rady Powiatu w Elblągu w dniu 9 września Starosta Elbląski uroczyście wręczył stypendia za II semestr roku szkolnego 2015/2016 za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne dla uzdolnionej młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego, których uczniowie wiedzą, że warto inwestować w swoje talenty, pasje i w naukę.

Zarząd Powiatu w Elblągu przeznaczył na stypendia w tym semestrze kwotę 32 010 zł i gratulacje odebrało łącznie aż 72 uczniów, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,00 oraz ci, którzy zdobyli laury na olimpiadach, w konkursach tematycznych, artystycznych i plastycznych oraz zawodach sportowych o zasięgu wojewódzkim i ogólnokrajowym.

W gronie stypendystów najwięcej, bo aż 39 uczniów jest z Zespołu Szkół w Pasłęku. Wśród nich są: Adamczyk Patrycja, Baniel Kamila, Bilicka Natalia, Buczko Aleksandra, Czerniak Anita, Duda Martyna, Filaszkiewicz Paulina, Filip Agata, Filipowicz Dominka, Flasińska Justyna, Gęsina Wiktoria, Hałuszczak Karolina, Juszczak Klaudia, Kaszkin Dawid, Kaszkin Łukasz, Korzeniowski Bartłomiej, Kubaszek Natalia Olga, Langowska Anna, Łaskarzewska Karolina, Majk Damian, Makuła Emil Miłosz, Potrapeluk Dominik, Przysowa Laura, Puzio Kacper, Rudzińska Marlena Martyna, Sabiło Julia, Sidor Hanna, Sosnowska Ewelina, Stasiulewicz Agata, Śreniawska Patrycja, Świstak Emilia, Szczepańska Aleksandra Magdalena, Szpotańska Julia, Szymborski Cezary, Talkowska Justyna, Tyburska Pamela Ewa, Walczak Katarzyna, Waldeck Julia i Wójcik Patrycja.

Stypendia odebrało także 18 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Są to: Baliński Maciej, Bołdysz Joanna, Bołdysz Mariusz, Flis Aleksandra, Jagodziński Jakub, Jaworska Kamila, Kazimierczak Justyna, Łachmańska Magdalena, Malinowska Anna, Meller Sandra, Mrozek Karol, Rapacki Mateusz, Słowiński Bartłomiej, Szynkowski Konrad, Tabaka Arkadiusz, Tyburski Marcin, Wolicka Paulina i Zygmunt Kacper.

Także i w tym semestrze nie zabrakło stypendystów z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym: Capek Anna Marzena, Charuk Agata, Gawron Julianna, Iermolaieva Kateryna, Kieniksman Wiktoria, Łopatto Wiktoria, Olenkiewicz Julia, Piotrowska Aleksandra, Romańczuk Maciej Cezary, Sadowa Magdalena, Sielicki Adrian, Sowińska Aleksandra, Szreder Natalia Monika, Święcka Alicja, Wójtowicz Zuzanna.

Materiał filmowy otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Telewizji Elbląskiej: