Przejdź do treści.

Menu

Powiat elbląski aktywnie uczestniczył w wydaniu publikacji dotyczącej opieki i pracy z młodzieżą z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku. Inicjatywa ta miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat wyzwań, z jakimi mierzą się młodzi ludzie oraz ich nauczyciele oraz promowanie skutecznych metod wsparcia i integracji w lokalnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu władz powiatowych i gminnych, Komendy OHP, publikacja stanowi cenne źródło wiedzy dla pracowników socjalnych, nauczycieli i rodzin. Wspólne działania podkreślają zaangażowanie w rozwój młodego pokolenia, promując profilaktykę i edukację na rzecz lepszej przyszłości młodzieży w regionie. Gratulujemy pomysłu pani Danucie Kropisz za wspaniałą inicjatywę i pomysł.

 

To już drugie szkolenie Oddziału Przygotowania Wojskowego ZSEiT w 9 BBKPanc pod opieką nauczycieli: Justyny Konopackiej i Bolesława Czechowskiego.

W poniedziałek, po przyjeździe kadeci zostali zakwaterowani w budynku koszarowym. Następnie spotkali się na sali Tradycji Brygady z Szefem Szkolenia ppłk. Głuchowskim oraz kustoszem, który przedstawił historię Brygady. Już pierwszego dnia kadeci uczestniczyli w treningu musztry, zgodnie z planem szkolenia, a w godzinach popołudniowych odbyli trening na hali sportowej. Wszyscy zostali zapoznani z regulaminem oraz porządkiem dnia. Każdy dzień rozpoczynał się pobudką o godz. 6.00., następnie - zaprawa fizyczna o godz. 6.30., trzy okrążenia jednostki (ponad 3 km). We wtorek odbyły się całodniowe zajęcia z SERE, które prowadzili instruktorzy brygady. Kadeci nauczyli się, jak bytować na terenie przeciwnika: ćwiczyli rozpalanie ogniska, maskowanie, budowanie szałasu. Po południu uczniowie strzelali z karabinka pneumatycznego z postawy stojącej. Zwyciężył Fabian Sokołowski - 47 pkt/ na 50 możliwych, II miejsce zdobył Jakub Ged - 45 pkt. III miejsce - Milena Wąsiewska - 43 pkt. Po obiedzie była możliwość skorzystania z basenu lub hali sportowej.

Środa to dzień zajęć na terenie 43 batalionu obrony pogranicza w innym kompleksie koszarowym. Kadeci zapoznali się, jakim sprzętem wojskowym dysponują „terytorialni”. Zajęcia praktyczne na placu ćwiczeń polegały, m.in. na: ładowaniu magazynków, biegu z bronią ciężką, przenoszeniu amunicji. W czwartek klasa II OPW brała udział w drużynowym klasycznym biegu na orientację na mapie „Rusy-Zgoda”. Zwyciężyła drużyna „Psi patrol” w składzie: Sebastian Machnio, Michał Statek, Weronika Gałązka, Tatiana Kosiorek, Dorian Szostakowski, II miejsce zdobyła drużyna „MTP”, III miejsce - drużyna „Karpiki”. Po zakończonym turnieju przyszedł czas na odpoczynek - pieczenie kiełbasek przy ognisku, a potem marsz pieszy do bazy (około 8 km). Po powrocie kadeci skorzystali z hali sportowej lub basenu miejskiego w Braniewie.

W piątek rozliczono sprzęt kwaterunkowy i podziękowano Dowódcy Brygady za gościnę i możliwość odbycia krótkiego, ale intensywnego szkolenia. Kadeci powrócili do swoich domów. Przez cały pobyt uczniom dopisywała dobra pogoda i atmosfera. Na pewno nie był to stracony czas. Klasa doskonaliła współdziałanie w zespole, poznała zasady służby wojskowej i pobytu w jednostce wojskowej.

Kadeci z niecierpliwością czekają na następny obóz, który odbędzie się maju przyszłego roku.

Czołem żołnierze 9BBKPanc.

Dziękujemy.

Uczniowie II OPW OL ZSEiT Pasłęk, przy współpracy opiekunów: mgr Justyny KONOPACKIEJ i nauczyciela szkolenia wojskowego mjr rez. Bolesława CZECHOWSKIEGO.

 

Dnia 27 maja br. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii Pod Żaglami w Pomorskiej Wsi odbyło się inspirujące wydarzenie – uroczyste otwarcie nowej pracowni ekologicznej.

Jest to kamień milowy w realizacji projektu „Odkryj Ekologię: Młodzieżowa Straż Zrównoważonego Rozwoju”, który uzyskał cenne wsparcie finansowe od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Inicjatywa ta zasługuje na szczególne uznanie, ponieważ nie tylko poszerza horyzonty edukacyjne młodych ludzi, ale także aktywnie angażuje ich w kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska.

Wydarzenie podkreśla, że chłopcy z ośrodka już teraz z zapałem korzystają z zakupionych zestawów, co świadczy o ich autentycznym zainteresowaniu i gotowości do pogłębiania wiedzy ekologicznej.

Uroczystość otwarcia miała podniosły charakter, uświetniony przez przemówienia i prezentacje, które z pewnością przyczyniły się do podkreślenia wagi ekologicznej edukacji.

Symbolicznym i z pewnością zapadającym w pamięć momentem było przecięcie wstęgi do pracowni przez Prezesa WFOŚiGW, Pana Bartosza Nowickiego, co stanowiło oficjalne przypieczętowanie sukcesu tego przedsięwzięcia.

Obecność przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Elblągu, w tym Pana Marka Sarnowskiego oraz Radnej Powiatu Elbląskiego Magdaleny Madeja, dodatkowo podkreśla rangę i wsparcie lokalnych władz dla tego typu inicjatyw.

Jesteśmy dumni z zaangażowania młodzieży, co jest kluczowe dla sukcesu długoterminowego takich projektów. Wsparcie dla tak ważnych inicjatyw, jak ta w MOS Pod Żaglami, jest nieocenione i stanowi kolejny krok w kierunku budowania świadomego ekologicznie społeczeństwa. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym – zarówno organizatorom, fundatorom, jak i przede wszystkim młodzieży – tego wspaniałego osiągnięcia. To dowód na to, że wspólnymi siłami można skutecznie dążyć do lepszej przyszłości dla nas wszystkich i dla naszej planety.

 

Z okazji 35-lecia powstania samorządu w Pasłęku, mieszkańcy i włodarze miasta świętowali wczoraj ważny etap rozwoju lokalnej społeczności. Jest to jubileusz, który przypomina o kluczowej roli samorządu w kształtowaniu życia mieszkańców, realizacji inwestycji oraz promowaniu kultury i tradycji regionu. W ciągu tych lat Pasłęk dynamicznie się rozwijał, stając się coraz bardziej przyjaznym miejscem do życia i pracy.

Z tej okazji składamy serdeczne gratulacje wszystkim, którzy przyczynili się do budowania silnej i zjednoczonej społeczności miejskiej.

 

Już dawno temu, dokładnie 24 maja 2024 roku, zapraszaliśmy na kolejny, dziewiąty w kolejności Dzień Otwarty naszej placówki. Informacja o ubiegłorocznej uroczystości rozpoczynała się od słów: „W majowy piękny dzień 22 maja br. pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku zorganizowali po raz ósmy Dzień Otwarty, promujący ofertę i działalność naszej placówki”. Tym razem, 26 maja 2025 roku w poniedziałek, dzień był również majowy, choć pogodowo raczej kapryśny i nieprzewidywalny, niebo od rana zasnuło się chmurami, kropił deszcz, a w kulminacyjnym momencie, gdy zabawa rozkręciła się w najlepsze, po prostu lunęło jak z cebra. Nam i naszym gościom wcale to nie przeszkodziło, schroniwszy się pod daszkami przeczekaliśmy opad, siłą woli rozgarnęliśmy obłoki i wróciliśmy do rozrywek, zabaw i tańców. A wspaniała orkiestra, występująca pod szyldem „Bolek i Lolek”, wymiatała z werwą cały czas, zupełnie jak na Titanicu.

Pomysłodawczynią organizacji Dnia Otwartego Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku, realizowanego przy wsparciu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tolkmicku oraz licznych, coraz liczniejszych darczyńców, jest nasza Pani Dyrektor Anna Kurszewska. Kiedy objęła tą odpowiedzialną funkcję wyszła z inicjatywą byśmy o pięknej wiosennej porze otwierali się dla świata, zapraszali gości i pokazywali codzienny trud pracy wykonywanej z wielką ofiarnością na rzecz osób potrzebujących na co dzień wsparcia, ochrony i opieki. I tak się to toczy, umacnia w świadomości lokalnej społeczności, nabiera rozmachu i blichtru, przeistacza się w „świecką tradycję” – za rok czeka nas wydarzenie o randze jubileuszowej, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

W tym roku z naszego zaproszenia skorzystali liczni goście, nasi przyjaciele i sympatycy z innych powiatowych i elbląskich placówek opiekuńczych, przybyły więc do nas reprezentacje z: Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu (z Panem Dyrektorem Rafałem Florkiem), Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie (z Panem Dyrektorem Tomaszem Jastrzębskim), Warsztatów Terapii Zajęciowej przy DPS Władysławowo (z Panią Kierownik Izabelą Cebulą), Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku (z Panią Kierownik Małgorzatą Subocz) oraz Dziennego Domu SENIOR+ w Elblągu.

Zaszczyciło nas swoją obecnością także całe grono ważnych postaci: Wicestarosta Elbląski – Pan Ryszard Zając, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Pan Tomasz Domżalski, Kierowniczka Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu – Pani Ewa Jussis, radni powiatowi – Pani Magdalena Madej i Pan Michał Gzowski oraz Kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim - Pan Mariusz Kiełtyka.

Wszyscy bawili się doskonale. Dzięki sponsorom nie brakowało nam strawy dla ciała, były zatem typowe przysmaki dla tego typu wydarzeń: chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, bigos, grochówka, grillowane kiełbaski i ziemniaczana kiszka, wszelkiej maści ciasta własnego wypieku. Strawą dla ducha okazały się konkursy, gry i zabawy, występy wokalne, a nade wszystko taneczne popisy wykonywane przy akompaniamencie niestrudzonych i utalentowanych muzyków. Tańczyli sprawni i ci, poruszający się na wózkach, młodzi, średni wiekiem i seniorzy, zdrowi i nieco schorowani; wśród kółek, wygibasów i kontredansów zatarły się wszelkie różnice, w odstawkę poszły troski i problemy, chłonęliśmy życie pełną piersią, królowały radość, spontaniczność i beztroska. Właśnie po to organizowane są takie wydarzenia, szkoda, że tak rzadko.

Oczekując kolejnych wrażeń w roku 2026 dziękujemy przepięknie naszym darczyńcom, a są nimi:

  1. Apteka PRIMA z Elbląga
  2. Sklep Medyczny MEDART z Elbląga
  3. SZEF – ROLET Osłony Okienne z Elbląga
  4. Centrum Mięsne EL - HURT Jolanta i Zbigniew Grudzień z Elbląga
  5. Firma Handlowa R.S. POL Ryszard Smalec z Elbląga
  6. Elektromechanika dźwigowa WINDY Krzysztof Lebiecki z Elbląga
  7. Usługi Biurowe Urszula Wiśniewska z Elbląga
  8. EKO – SUN Sp. z o. o. z Koszalina
  9. EM – POL, tekstylia hotelowe z Miastka
  10. Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA z siedzibą w Wysokiem Mazowieckim
  11. Firma REN z siedzibą w Radomiu
  12. Firma Handlowo – Usługowa ASTON Piotr Wiśniewski z Gronowa Elbląskiego
  13. Firma Hanna Zbiciak ŻUŁAWY z Tolkmicka
  14. Anna Przyborowska Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ANNA z Tolkmicka
  15. Laurus Aluminium. Okna PCV i konstrukcje aluminiowe. Adam Rublewski z Tolkmicka
  16. Kopyt Cezary Stacja Benzynowa z Tolkmicka
  17. Tolkmicki Klub Motocyklowy KARDAN
  18. Wojciech Zawadzki Zakład Produkcji Trzciniarskiej i Ogólnobudowlany TRZCINOPOL z Tolkmicka
  19. Ireneusz Depka & Robert Brzeski z Tolkmicka
  20. Firma Grzegorz Rokita GREGOR Usługi Leśne
  21. Zakład Pogrzebowy SYRIUSZ z Elbląga

Dariusz Barton

We wtorek, 27 maja, w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu KreaTYwnego Pisania. Organizatorem wydarzenia był Instytut Pedagogiczno-Językowy ANS w Elblągu. Celem projektu było nie tylko doskonalenie warsztatu pisarskiego, lecz także zachęcenie młodych ludzi do wyrażania własnych opinii, rozwijania zdolności dziennikarskich oraz kreatywnego podejścia do tworzenia tekstów.

Uczestnicy mogli zgłaszać swoje prace w formie recenzji książek, filmów, gier komputerowych, a także wywiadów o charakterze wspomnieniowym. Z radością informujemy, że w gronie wyróżnionych znalazły się uczennice Zespołu Szkół w Pasłęku. Zuzanna Karczewska z klasy 2b LO otrzymała wyróżnienie pierwszego stopnia, natomiast Zuzanna Żebrowska z tej samej klasy oraz Oliwia Wiśniewska z klasy 3b LO zostały uhonorowane wyróżnieniami drugiego stopnia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie, kreatywność i pasję, z jaką podeszli do swoich prac.

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów na literackiej ścieżce.

 

Info. ZS Pasłęk

W słoneczny majowy dzień uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku przeżyli niezapomnianą przygodę, która na długo zostanie w ich pamięci.

23 maja 2025 roku młodzież w nagrodę za swoje bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i nienaganną frekwencję, wybrała się do centrum Adventure Park Gdynia Kolibki – miejsca pełnego energii i emocji.

To nie była zwykła wycieczka – to była prawdziwa bitwa na świeżym powietrzu! Uczestnicy, ubrani w maski i stroje ochronne, z entuzjazmem rywalizowali, pokonując przeszkody, walcząc o zwycięstwo. Emocje sięgały zenitu, a uśmiechy i okrzyki radości świadczyły o tym, jak świetnie się bawili.

Dodatkowo, ta zdrowa rywalizacja nie tylko dostarczyła adrenaliny, ale także pomogła zacieśnić koleżeńskie więzi i nauczyła współpracy. Po emocjonujących zmaganiach wszyscy wspólnie piekli kiełbaski przy ognisku, ciesząc się czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

To był naprawdę wyjątkowy dzień – pełen aktywności, śmiechu i niezapomnianych wspomnień!

 

Info ZSEiT: M.G.

Drodzy Kandydaci do naszej szkoły! Przypominamy o terminie składania podań – do 30 maja 2025 r. Podania wraz z dokumentami przynieś do sekretariatu szkoły lub wyślij pocztą. 

  • do 30 maja – składanie podań wraz z wymaganymi dokumentami (dokumenty do pobrania 
    w zakładce dokumenty rekrutacyjne:

https://liceumplastyczne.elblag.com.pl/new/informacje-ogolne/

  • 6 czerwca – egzaminy wstępne (szczegółowy harmonogram zostanie podany w terminie późniejszym) 
  • 12 czerwca – ogłoszenie listy kandydatów wstępnie zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły 
  • 15 lipca – kandydaci, którzy zdali egzamin wstępny i zostali zakwalifikowani do przyjęcia do szkoły składają potwierdzenie woli nauki oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty 
  • 17 lipca – lista kandydatów przyjętych do szkoły 

Szkoła nie należy do elektronicznego systemu rekrutacji. 

 

W dniu  27 maja 2025 r., podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Elblągu, Starosta Elbląski Maciej Romanowski wraz z  Członkami Zarządu Powiatu w Elblągu p. Ryszardem Zającem, p. Jerzym Romanowskim oraz p. Jackiem Matukiewiczem wręczyli nagrody trzem uczennicom Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, za zajęcie miejsc na podium w Konkursie plastycznym promującym Powiat Elbląski.

Tematem konkursu było wykonanie projektu zawierającego graficzne motywy związane z powiatem elbląskim, który zostanie wykorzystany na nośniku reklamy typu roll-up o rozmiarze 85x200 cm i będzie służył jako narzędzie reklamowe powiatu elbląskiego.

I miejsce: Emilia Kapłon;

II miejsce: Magdalena Piróg;

III miejsce: Julia Płoska.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Rolnictwo to Twoja pasja? Jeżeli interesujesz się techniką, lubisz pracę przy pojazdach rolniczych i maszynach oraz chcesz zdobyć praktyczny zawód z przyszłością – dołącz do nas.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku to idealne miejsce, by połączyć pasję z nauką, zdobyć cenne umiejętności i przygotować się do pracy w Branżowej Szkole I Stopnia w zawodzie = mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz w dynamicznie rozwijającej się branży. Ucz się od fachowców, pracuj na nowoczesnym sprzęcie i otwórz sobie drzwi do dobrze płatnej pracy lub dalszej edukacji technicznej.

Na pewno warto:

  • Zajęcia praktyczne odbywać będziesz u rolników indywidualnych oraz w zakładach zajmujących się dystrybucją i serwisowaniem ciągników i maszyn rolniczych, gdzie uczniowie otrzymują propozycje pracy.
  • Program Erasmus + umożliwi Ci uczestnictwo w zagranicznych stażach zawodowych, gdzie poznasz Unijne standardy pracy.
  • Bezpłatne kursy prawa jazdy kategorii: B i T pozwolą Ci na prowadzenie pojazdów rolniczych.
  • Dzięki wycieczkom edukacyjnym do Poznania na targi maszyn rolniczych poznasz najnowsze zdobycze techniki oraz przedstawicieli firm z branży.

Zawód mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych to zawód z przyszłością, który umożliwia pracę z nowoczesną techniką (ciągniki i maszyny rolnicze są sterowane technologią JPS).

Pośpiesz się, wybierz ciekawy i dobrze płatny zawód.

 

Inf. Andrzej Mizura

P O R Z Ą D E K   O B R A D

XIII Sesji Rady Powiatu w Elblągu

w dniu 30 maja 2025 r. o godz. 10.00,

sala konferencyjna Starostwa Powiatowego

przy ul. Saperów 14 a w Elblągu (IV piętro)

 

 

1. Otwarcie Sesji.

2. Przedstawienie porządku obrad Sesji.

3. Składanie na piśmie interpelacji i zapytań Radnych.

4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 4 kwietnia 2025 r. do 30 maja 2025 r.

5. Informacja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Delegatury w Elblągu o wynikach kontroli obiektów o podstawowym znaczeniu dla województwa przeprowadzonych w 2024 roku.

6. Podjęcie projektów uchwał Rady Powiatu w Elblągu:

6.1 w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Elblągu wotum zaufania.

6.2 w sprawie rozpatrzenia sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Elbląskiego za 2024 r. oraz udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Elblągu.

6.3 projekt uchwały Rady Powiatu w Elblągu zmieniającej uchwałę nr XI/6/2025 z dnia 28 lutego 202 5 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Młynary.

6.4 projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Elbląskiego na lata 2025-2033.

6.5 projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Elbląskiego na rok 2025.

6.6 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Markusy.

6.7 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Tolkmicko.

6.8 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Godkowo.

6.9 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Rychliki.

6. 10 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Miasta i Gminy Młynary.

6. 11 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Gronowo Elbląskie.

6. 12 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy - Miasta i Gminy Pasłęk.

6. 13 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Tolkmicko.

6. 14 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy - Miasta i Gminy Pasłęk.

6. 15 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Gronowo Elbląskie.

6. 16 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Rychliki.

6. 17 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Rychliki.

6. 18  w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Gronowo Elbląskie.

6. 19 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Markusy.

6. 20 w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Młynary.

6. 21 w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Gminie Elbląg.

6. 22 projekt uchwały Rady Powiatu w Elblągu zmieniającej uchwałę Nr IX/63/2019 Rady Powiatu w Elblągu z dnia 28 czerwca 2019 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania terminu spłaty oraz rozkładania na raty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadający Powiatowi Elbląskiemu i jego jednostkom organizacyjnym oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną, a także wskazania organów do tego uprawnionych.

6. 23 w sprawie przyjęcia oceny zasobów pomocy społecznej Powiatu Elbląskiego.

6. 24 projekt uchwały Rady Powiatu w Elblągu zmieniającej Uchwałę nr XII/28/2025 Rady Powiatu w Elblągu z dnia 04 kwietnia 2025 r. w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, należących do kompetencji samorządu powiatowego oraz wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych w roku 2025 na realizację tych zadań.

6.25 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o partnerstwie w sprawie wspólnej realizacji projektu pn. „CANAL VELO – budowa spójnego systemu sieci dróg i tras rowerowych Krainy Kanału Elbląskiego”.

7. Informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach Radnych oraz udzielonych na nie odpowiedziach.

8. Sprawy różne.

9. Zakończenie Sesji.

 

W poniedziałek, 26 maja, odbyła się Elbląska Licealiada w Lekkiej Atletyce. Uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku zaprezentowali się znakomicie, zdobywając łącznie siedem medali. Nikola Cap triumfowała w dwóch konkurencjach – zajęła 1. miejsce zarówno w pchnięciu kulą, jak i rzucie oszczepem.

Również Bartosz Wójtowicz wywalczył dwa złote medale w tych samych konkurencjach.

Aleksandra Mankiewicz zajęła 3. miejsce w skoku w dal, prezentując bardzo dobry poziom sportowy.

Świetny występ zaliczył także Marcel Dorożyński, zdobywając 2. miejsce w biegu na 400 metrów oraz 3. miejsce w skoku w dal.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

 

Info. ZS Pasłęk 

Obserwuj nas na FB

bip.powiat.elblag.pl

bip

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Wywiad

 

Film Promocyjny 2023

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Polityka prywatnościRozumiem