preloader
Przejdź do treści.

Menu

W auli Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim odbyło się wyjątkowe spotkanie: MITING AA. Na zaproszenie pedagoga Anny Wojtczak do naszych wychowanków przyjechało siedem osób z Warszawy. Są to osoby, które są zrzeszone AA, przeszły terapię własną, trwają w trzeźwości. Biorą oni udział w programie profilaktycznym jeżdżąc po Zakładach Karnych, Zakładach Poprawczych i Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych. To co robią – robią z potrzeby serca.

Każdy z naszych gości doświadczył różnych trudnych a niejednokrotnie drastycznych sytuacji i w wyniku uzależnienia doświadczył dna. Teraz trwają w trzeźwości i chcą pomagać innym. Spotkanie rozpoczął pan Darek słowami: „Mam na imię Darek. Jestem alkoholikiem”. Opowiedział swoją historię. Po nim każdy z gości opowiedział swoją historię. Było dużo emocji, chwilami trudna cisza i łzy. Nasi wychowankowie z dużym szacunkiem i empatią wsłuchiwali się w opowiadane historie. To one wywarły na uczestnikach ogromne wrażenie, zwłaszcza, że zawierały wiele treści podobnych do doświadczeń wychowanków.

Uczestniczy usłyszeli od gości, że wielokrotnie w swoim życiu spotykali osoby, które chciały im pomóc, ale oni odrzucali tę pomoc, a osoby traktowali jako najgorszego wroga. Każdy z opowiadających zaczynał jako dziecko, a w wieku kilkunastu lat byli już mocno uzależnieni. Mimo to czuli się niezniszczalni. Chcieli być inni, jak ich agresywni, pijani rodzice, a sami powielali ich błędy. Mieli marzenie, obiecali sobie wiele rzeczy, ale wszystko niszczyli pijąc lub ćpając.

Dla nas uczestniczących w tym spotkaniu bardzo ważna była otwartość i szczerość gości. Dziękujemy, że zechcieliście podzielić się z nami swoimi doświadczeniami i chociaż pozostajecie anonimowi dla nas jesteście bardzo prawdziwi.

Anna Wojtczak

 

72440844

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski