preloader
Przejdź do treści.

Menu

Po raz dwudziesty siódmy uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyli w obozie szkoleniowym, w bazie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego w Braniewie.

W tym roku szkolnym, w dniach 23-27.09.2019 r. szkolenie odbyli uczniowie III klasy LO o ukierunkowaniu obronnym. Kadeci zapamiętają ten obóz z uwagi na udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji 25. rocznicy powstania Brygady.            

  

Pobyt w jednostce rozpoczął się od spotkania z pełniącym obowiązki dowódcy 9 BBKPanc mjr Janem Smalarzem. Programowe szkolenie obejmowało m.in. marsz na odległość 23 km na starą strzelnicę czołgową „Pierzchały” z zadaniem zlikwidowania znajdujących się w pobliskich kompleksach leśnych grup dywersyjno-rozpoznawczych przeciwnika, udział w szkoleniu strzeleckim na przykoszarowym placu ćwiczeń, w tym strzelanie z pistoletu pneumatycznego - wśród kadetów zwyciężył Michał Ochnik, a spośród kadetek najlepsza okazała się Martyna Sadowska, udział w zajęciach z musztry, szkoleniu chemicznym, pokazach sprzętu wojskowego oraz próbnym egzaminie na stanowisko szeregowego lub podchorążego w akademii wojskowej.

W ramach uroczystości jubileuszowych Brygady uczniowie wysłuchali koncertu reprezentacyjnego zespołu Wojska Polskiego oraz uczestniczyli w Apelu Brygady. Maszerujący w defiladzie „żołnierze” z ZSEiT wzbudzali duże zainteresowanie wśród mieszkańców Braniewa i zaproszonych gości. Po zakończeniu defilady dyrektor Marian Matuszczak wręczył dowódcy brygady Dariuszowi Kosowskiemu okolicznościowy grawerton.

Obóz był próbą żołnierskiego życia dla kadetów, którzy myślą o służbie w Wojsku Polskim. Dziękujemy żołnierzom 9 Brygady i życzymy żołnierskiego szczęścia.

mjr Bolesław Czechowski

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski