preloader
Przejdź do treści.

Menu

23 czerwca po raz trzeci odbyła się w Godkowie Palinocka czyli spotkanie z tradycją w słowiańskim klimacie. W tym roku impreza była bogatsza o warsztaty ceramiczne prowadzone przez Spółdzielnię Kacze Bagno, oraz tkackie prezentowane przez Pracownię Rzemiosł Twórczych z Łęcza. W czasie spotkania uczestnicy mogli również spędzić czas z Kuźnią Pruską, oraz Strzelnicą Sokół Grądki. Oczywiście nie zabrakło inscenizacji nocy świętojańskiej w wykonaniu Wiedźmuch z Barczewa.

Na scenie po wielomiesięcznych przygotowaniach wystąpił zespół Coolturalni, dorośli i junior, a wspomniane wcześniej Wiedźmuchy prowadziły animacje dla dorosłych, chyba niewielu z obecnych było przygotowanych na ich kreatywne show.

W trakcie całego spotkania na najmłodszych oprócz warsztatów czekały gry i zabawy, dmuchaniec, koniki z alpaką oraz zagroda wiedźm w której opiekunki świetlic czarowały i wróżyły, była też nauka krzesania ognia. Oczywiście na odważnych czekały nagrody i upominki. Oprócz strawy dla ducha, była też dla ciała w postaci kiełbasek i zupy pokrzywowej, której tajemny przepis znają tylko nieliczni. Jeśli ktoś jednak był nadal głodny, mógł skorzystać z różnorodnego menu lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich w Szymborach i Dobrym, ciasta, pierogi, chleb swojski ze smalcem bigos to tylko część ich pysznej oferty.

Całe spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Zarządu Powiatu w Elblągu oraz Urzędu Gminy w Godkowie, a zorganizowane zostało przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Godkowo Pomocna Dłoń.

Serdecznie dziękuję mieszkańcom gminy, którzy aktywnie pomagali w przygotowaniach do Palinocki, radnym z Godkowa, OSP w Godkowie w szczególności Krzyśkowi Smotryckiemu, oraz Bogdanowi Dąbrowskiemu za użyczenie łódki, OSP w Dobrym za pożyczenie syreny, Stanisławowi Szulichowi z Votum Sa, oraz Piotrowi Żemojtelowi, którzy już standardowo wspierają nasze działania i bez których to spotkanie nie byłoby takie samo, współpracownikom za bardzo duże zaangażowanie oraz kreatywność i oczywiście wszystkim obecnym, którzy wspólnie z nami się bawili, do zobaczenia za rok.

Magdalena Przybysz-Pietrzak

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski