preloader
Przejdź do treści.

Menu

„POZNAJEMY SMAKI EUROPY” to projekt realizowany w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w latach 2018-2020 w ramach programu Erasmus Plus Akcja 1: Mobilność Edukacyjna.

W pierwszej turze tego projektu 12 uczniów ZSEiT z klasy II i III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w Pasłęku odbyło dwutygodniowe praktyki zawodowe w Maladze, w Hiszpanii. Młodzież odbywała praktyki na stanowisku „cook asystent” i kelner w zakładach gastronomicznych typu zamkniętego - stołówka szkolna i w restauracji – pizzerii. Praktykanci mieli możliwość poznania surowców, z którymi na co dzień nie pracują. Region, w którym uczniowie odbywali praktyki, to Andaluzja - jego kuchnia ma arabskie tradycje. W tych stronach przyrządza się mięsa z rożna, sosy z dodatkiem kminku lub szafranu oraz słodycze z tłuczonych migdałów. Powszechnie używa się pomidorów i papryki. Do sałatek stosuje ocet z miejscowej cheery. Główne dania rybne to smażone sardynki oraz kalmary. Uczniowie mieli także możliwość przyrządzania przekąsek charakterystycznych dla tego regionu - tapas, które są serwowane w całej Hiszpanii, a także tradycyjnych hiszpańskich dań takich jak paella i gazpacho. Uczennica pracująca jako kelnerka, obsługiwała gości restauracji i dzięki temu zdobyła większe doświadczenie zawodowe, udoskonaliła swoje umiejętności językowe i interpersonalne. W wolnym czasie uczniowie cieszyli się przepiękną plażą nad Morzem Śródziemnym, zwiedzili Malagę oraz Sevillę.

Wszyscy uczestnicy projektu „W POSZUKIWANIU SMAKÓW EUROPY” zgodnie twierdzili, że udział w projekcie pozwolił im zdobyć bezcenne doświadczenie, które na pewno będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy. Udział w projekcie był też świetną okazją do podniesienia kompetencji językowych, poznania kultury i obyczajów Hiszpanii oraz skosztowania smaków śródziemnomorskiej kuchni.

Druga tura projektu Erasmus Plus będzie realizowana w roku szkolnym 2019/2020.

Justyna Konopacka

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski