Zarząd Powiatu w Elblągu pozytywnie zaopiniował wniosek Kapituły Nagrody Wolontariusz Powiatu Elbląskiego o przyznanie dorocznej nagrody Starosty Elbląskiego w dziedzinie wolontariatu „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego”- edycja 2018 Pani Izabeli Malinowskiej z Pasłęka.

Pani Izabela Malinowska od 6 lat organizuje akcję „Mikołaj w mieście Pasłęk”. W przebraniu Świętego Mikołaja rozdaje dzieciom przygotowane przez siebie paczki. Na ten cel przeznacza własne fundusze oraz dary i pieniądze pozyskiwane przez sponsorów . W ubiegłym roku było to 600 paczek, które Pani Izabela Malinowska wręczała 6 grudnia w Mikołajki na Placu Tysiąclecia w Pasłęku oraz w domach dziecka w Marwicy i Elblągu. Akcja znana jest nie tylko w mieście Pasłęk, ale również w Polsce. Dzięki swoim zabiegom Pani Izabela wystąpiła w programie telewizyjnym TVP „Jaka to melodia?", by propagować akcję i zachęcać do wsparcia tego szczytnego celu. Nie jest jej obcy los osób starszych, którym także pomaga bezinteresownie.

Uroczyste wręczenie dyplomu i nagrody odbędzie się na Sesji Rady Powiatu w Elblągu w dniu 12 grudnia 2018r. Serdecznie Gratulujemy!