preloader
Przejdź do treści.

Menu

Tegoroczne obchody objęte były honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Prezydenta Elbląga i Starosty Elbląskiego. W dniu 19 lipca 2018 r. W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbyła się uroczysta akademia na której policjantom i pracownikom Policji zostały wręczone awanse i odznaczenia.

W dniu 22 lipca 2018 r. o godz. 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja odprawiona została msza św. w intencji policjantów i ich rodzin.

Następnie funkcjonariusze na Bulwarze Zygmunta Augusta zorganizowali festyn, który przygotowany był specjalnie dla mieszkańców Elbląga i powiatu elbląskiego. Uroczystego otwarcia dokonał insp. Robert Muraszko – Komendant Miejski Policji w Elblągu.

Dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji takich jak: pokaz Orkiestry Wojskowej z Elbląga, pokaz tresury psów służbowych, pokaz przygotowany przez policjantów pełniących służbę na wodzie wraz z ratownikami WOPR i SG. Dodatkowymi atrakcjami były przejażdżki kucykami, które przygotowała Stajnia Lipnik oraz szereg gier i zabaw przygotowanych przez animatorów z projektu Aktywny Elbląg. Dzięki uprzejmości siłowni Matrix, każdy chętny mógł sprawdzić swoją tężyznę fizyczną.

Nie mogło zabraknąć również konkursów z zakresu ruchu drogowego, pytań o bezpieczeństwo w trakcie wypoczynku wakacyjnego oraz przebywania nad wodą, był również tor rowerowy dla najmłodszych. Za bezbłędne przejechanie toru najmłodsi otrzymywali nagrody. W namiocie prewencyjnym można było porozmawiać z dzielnicowymi KMP Elbląg o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, Aplikacji Moja Komenda, czy też aplikacji Dzielnicowy Bliżej Nas, otrzymać rocznik elbląskiej komendy, ulotki informacyjne dotyczące bezpiecznych wakacji, bezpieczeństwa nad wodą, bezpieczeństwa w lesie. Najmłodsi mieszkańcy mogli pokolorować rysunki wspólnie z policjantami, co również było nagradzane drobnymi upominkami.

Podczas festyny nie mogło zabraknąć również zaprzyjaźnionych służb, które dumnie prezentowały swój sprzęt. Można było m.in. wsiąść do samochodu Straży Pożarnej, więźniarki z Aresztu Śledczego, obejrzeć wyposażenie pojazdów Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, Urzędu Celno – Skarbowego.

Dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Elbląga i Olsztyna mieszkańcy mogli sprawdzić co dzieję się z człowiekiem podczas wypadku drogowego, chętnych do skorzystania z symulatora zderzeń i symulatora dachowania nie brakowało. Pracownicy Elbląskiego Parku Technologicznego w Elblągu również przygotowali szereg niespodzianek dla uczestników festynu.

Restauracja „Nowa Holandia” dla uczestników festynu przygotowała pyszny żurek, a słodyczy dopełniała „policyjna” krówka.

W pomocy przy organizacji festyny aktywnie włączyli się: Starosta Elbląski, który przeznaczył środki finansowe na nagrody dla uczestników konkursów i druk materiałów promocyjno – informacyjnych, Tawerna Tortuga, Siłownia Matrix, Stajnia Lipnik, Restauracja Nowa Holandia, animatorzy z projektu Aktywny Elbląg, Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

opr. mł.asp. Katarzyna Stankiewicz

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski