preloader
Przejdź do treści.

Menu

Pielęgnując historię domu w Marwicy, w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo”  odbyła się WIECZORNICA 2017. Wydarzenie to jest tradycją  domów w Marwicy i Pasłęku już od wielu wielu lat. Jest to piękny i ważny moment kiedy zapraszamy przyjaciół i bliskich, którzy towarzyszą nam na co dzień aby im podziękować.

Gości powitał gospodarz domów, dyrektor  Leszek Czyżewski i zaprosił wraz z Karoliną  do obejrzenia symbolicznego przedstawienia „Przymierze” będącego rozmową Boga Ojca z Jezusem. Bóg w przedstawieniu przedstawia Synowi plan stworzenia wszechświata, mówi o tym jak grzech osłabi ludzi i oddala ich od Stwórcy, zapowiada plan odkupienia - przyjście na świat Chrystusa, Jego życie i śmierć na krzyżu. „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale żył na wieki”. Przedstawienie zamknęła pieśń „Mario czy już wiesz” w wykonaniu pana dyrektora.

Wielkie brawa dla aktorów, którymi byli:

Bóg- Leszek Czyżewski

Jezus- Krzysztof Malinowski

Jan Chrzciciel- Jacek Weinert

Kain- Dominik Turek

Abel- Mikołaj Turek

Izajasz/Narrator/Uczeń- Paulina Dietrych

Wdowa- Alicja Torucka

Syn- Oliwia Grabowska

Bartymeusz- Rafał Weinert

Kobieta cierpiąca- Anna Ptaszek

Cudzołożnica- Wiktoria Górska

Faryzuesz- Weronika Turek

Tłum- Kornelia Wieczorek, Agnieszka Kalisz, Julia Sosna

Aktorzy dali z siebie wszystko, brawa i zachwyt gości nie miały końca.

Po zrobieniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia, wszyscy za aktorami przeszli do sali, w której przygotowany był wigilijny posiłek. Paulina i Karolina, przedstawicielki Rady Domu w  Marwicy, przywitały wszystkich gości, którzy do nas zawitali:

Zbigniewa Lichuszewskiego, wicestarostę; Tomasza Domżalskiego, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu wraz z Iwoną Czmochowską i Wiolettą Sinkiewicz; Teresę Brewkę, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku; Bożenę Romanowską; pastora Kościoła Chrześcijan Baptystów w Elblągu Pawła Kuglera; pastora Kościoła Zielonoświątkowego we Fromborku Włodka Kobusa,  przedstawicieli Grupy Orlen Płock Emilię Zemło, Ewę Ciećwierz i Anię; przedstawicieli Pola Golfowego Ulę Robak,  niezawodnych ludzi ze Służby Celnej w Elblągu Arkadiusza Łacinę Monikę Kucewicz, myśliwych z Koła „Bóbr” z Pasłęka, Policję Miejską z Olsztyna Sylwię Pałasz przedstawiciela firmy Meble Wójcik, od której dostaliśmy transport mebli do pokoi naszych dzieci, Emila Łabę, właściciela firmy transportowej „Maciuś” z Elbląga; Elżbietę Wasiuk  dyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku, Beatę Łuczyńską-Pyra nauczyciela z Zespołu Szkół w Pasłęku, opiekuna klubu wolontariuszy wraz z wolontariuszami Alą, Izą, Olą, Wiktorią, Polą, Adą, Karolem, Szymonem, Anielą, Jakubem,  Wiolettę Misiurek, która przywiozła prezenty od Izabeli Malinowskiej a która osobiście nie mogła uczestniczyć w uroczystości, grupę OFF Road z Elbląga i Trójmiasta ze Sławomirem Bobko, Stefana Zielińskiego wraz z małżonką z firmy DOMLUX, przedstawicieli Lions Clubu z Wojciechem Niżnikiem, Grzegorzem Hejberem i Tomaszem Zielińskim, Iwonę i Agatę Sznaza z firmy ELHURT z Elbląga; Leszka Marcinkowskiego prezesa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego w Elblągu, dyrektora Szkoły Podstawowej w Rychlikach Jacka Tuńskiego i Emilię Strzelecką, która przygotowała przepyszne ciasta na tę uroczystość; Pasłęcki Klub Motocyklowy; Stowarzyszenie „Pasłęk Pomagamy”.

Gościom dziękował dyrektor, dziękowały dzieci. Po modlitwie i kolędzie przyszedł czas na wigilijne jedzenie: krokiety, kapuśniaczki i pierogi, barszczyk, kompot z suszu, ryba i wiele innych pyszności. Przyjaciele nas nie zawiedli. Pani Izabela Malinowska wraz z ludźmi wilkiego serca przygotowała imiennie prezenty dla każdego dziecka. Przyjaciele z Orlenu stanęli, jak zawsze, na wysokości zadania, przygotowali dla każdego dziecka indywidualne prezenty, poprzedzone wcześniej kartkami do św. Mikołaja. Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przekazało gitarę i zestaw do karaoke, Służba Celna ufundowała dzieciom bony do sklepu kosmetycznego, Koło myśliwskie, klub motocyklowy i policja olsztyńska wsparła finansowo wypoczynek zimowy naszych dzieci, firma Elhurt sprezentowała zastawę stołową, dzieciaki dostały jeszcze mnóstwo słodyczy ale najważniejsze każdy dał wielkie serce i potwierdzenie trwania przy nas.  Podsumowaliśmy spotkanie filmem z wydarzeń jakie miały miejsce z udziałem naszych podopiecznych w trakcie upływającego roku 2017, czyli od Wieczornicy do Wieczornicy... Nie obyło się bez łez - mowę pożegnalną wygłosił Krzysztof wychowanek, który wychowywał się przy nas wiele lat ale przyszedł już czas pożegnania. Wspominał swoje wzloty i upadki co potwierdzał nasz dyrektor niezawodny nauczyciel matematyki J i dyrektor szkoły średniej, do której uczęszczał Krzysztof.

Były szczególne podziękowania dla Pola Golfowego za zorganizowanie aukcji charytatywnej na rzecz utworzenia mieszkań treningowych  dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej z terenu powiatu elbląskiego oraz Pastora Pawła Kuglera za wieloletnią wierną przyjaźń – otrzymał tytuł Super Przyjaciela Domu. 

W imieniu mieszkańców obu domów, pracowników i Dyrekcji serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM za Waszą obecność, za każde dzieło Waszych rąk i każdy odruch dobroci, za to, że jesteście z nami. Te przyjaźnie będziemy pielęgnować.

A.Cz.

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski