preloader
Przejdź do treści.

Menu

Podczas XXVIII sesji Rady Powiatu w Elblągu przewodniczący Ryszard Zagalski i starosta Maciej Romanowski wręczyli Marlenie Szwemińskiej nagrodę „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” – Edycja 2017.

Pani Marlena Szwemińska mieszkająca w Oleśnie, gmina Gronowo Elbląskie, jest dyplomowaną nauczycielką i pedagogiem specjalnym z wieloletnim stażem. Jest współautorką podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej pt. „Elbląg i okolice. Aktywna historia regionu”. Na co dzień współpracuje z wieloma instytucjami i środowiskami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi. Jest organizatorem warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz udziela pomocy rodzicom i dzieciom niepełnosprawnym. Prowadzi prelekcje i szkolenia dla seniorów w ramach Uniwersytetu III Wieku. Jest wielkim społecznikiem i propagatorem kultury na wsi, gdzie aktywnie działa na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. W 2011 r . w rodzimym Oleśnie powołała do życia i prowadzi Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem”. Jego celem jest integracja mieszkańców oraz działalność edukacyjna i artystyczna. W tym celu wraz z mężem w 2010 r. stworzyli „Stodolarnię” – miejsce gdzie lokalną kulturę tworzy wiejska młodzież i dzieci. W miejscu tym od kilku lat odbywają się warsztaty ceramiczne, plastyczne i teatralne, spotkania, wspólne wieczorki poetyckie, koncerty. Od 2012 r. przy „Stodolarni” działa stworzone przez Panią Marlenę Lokalne Muzeum Kultury Ludowej. Od 2010 r. cyklicznie organizuje spotkania integracyjne dla osób niepełnosprawnych, podczas których mają okazję m.in. zaprezentować przygotowane przez siebie spektakle teatralne. Dużą popularnością cieszą się również kulturalne imprezy plenerowe organizowane przez Stowarzyszenie. Za swoje zaangażowanie, pomysły i dotychczasową działalność otrzymała szereg nagród i odznaczeń m.in.: Nagrodę Prezydenta m. Elbląga w 2002r., w 2007 r. tytuł Osobowość Roku, Złoty Medal za Wieloletnia Służbę w 2012r., odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” w 2013 r. oraz Nagrodę Starosty Elbląskiego dla zasłużonych działaczy kultury.

To tylko niektóre z osiągnieć społecznych i wolontariackich jakimi może poszczycić się Pani Marlena. Wielka wewnętrzna wrażliwość i bezinteresowność sprawiły, że Kapituła Nagrody Starosty Elbląskiego „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” przyznała Pani Marlenie Szwemińskiej Nagrodę „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” – Edycja 2017.

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski