preloader
Przejdź do treści.

Menu

Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbyły się 16 września, a ich gospodarzem była gmina Pasłęk. Wśród dożynkowych gości nie zabrakło parlamentarzystów z naszego regionu, przedstawicieli władz samorządowych województwa i gmin powiatu elbląskiego, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców powiatu.

Tradycyjnie uroczystości dożynkowe zapoczątkowała Msza Święta w intencji rolników celebrowana przez księdza proboszcza Piotra Molendę z Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej.

Starostami tegorocznych dożynek byli Małgorzata Dzięcioł i Zbigniew Juniewicz. Przekazali oni tradycyjny bochen chleba na ręce starosty Maciej Romanowskiego i burmistrza Wiesława Śniecikowskiego.

Małgorzata Dzięcioł – mężatka, mąż Bogdan. Pani Małgorzata od 1990 r. prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w Zaściankach, które w chwili obecnej ma powierzchnię około 50 ha. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego, a stado liczy 32 sztuki. Gospodarstwo jest wciąż modernizowane i unowocześniane, o czym świadczy nowa obora oddana do użytku w 2010 roku. Ciągłe inwestycje i powiększanie inwentarza ma na celu przekazane w przyszłości następcom prężnie prosperującego gospodarstwa. Pani Małgorzata jest również społecznikiem. Obecnie pełni funkcję radnego Rady Miejskiej w Młynarach. Intensywnie angażuje się również w życie społeczne sołectwa Zaścianki, które godnie reprezentuje.

 

Zbigniew Juniewicz- żonaty, ma 43 lata. Od 1998 roku prowadził samodzielnie gospodarstwo rolne w Rogajnach. Od 2006 roku w prowadzeniu gospodarstwa rolnego pomaga mu żona Edyta i syn Piotr. Pan Zbigniew wraz z rodziną uprawiają gospodarstwo o powierzchni 56 ha. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej i wciąż jest modernizowane i unowocześnione. Pan Zbigniew Juniewicz pomimo wielu obowiązków związanych z prowadzeniem gospodarstwa znajduje jeszcze czas na pracę społeczną. Od dwóch lat jest zaangażowany w pracach Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

 

Starosta Maciej Romanowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Ryszardem Zagalskim wręczyli Odznaki Honorowe Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego. Otrzymały je następujące osoby:

 - Mariusz Potoczny - w dziedzinie społecznej;

- Stanisława Pańczuk - w dziedzinie samorządowej oraz społecznej;

- Dorota Jadwiga Sądej - w dziedzinie społecznej;

- Roman Puchalski - w dziedzinie społecznej.

 

W czasie dożynek pracowała specjalna komisja, która dokonała oceny wieńców dożynkowych i stoisk wiejskich. Najlepszych nagrodzono dyplomami i czekami pieniężnymi.

W kategorii wieńców dożynkowych I miejsce zajęło Władysławowo, gm. Elbląg, II miejsce – Piastowo, gm. Milejewo, III miejsce – Zielonka Pasłęcka, gm. Pasłęk.

W konkursie stoisk wiejskich pn. „Czym chata bogata” I miejsce przypadło miejscowości Jankowo, gm Rychliki, II miejsce – Rzeczna, gm. Pasłęk, III miejsce Kronin, gm. Pasłęk.

Jak zwykle dożynkom towarzyszyło wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w postaci występów artystycznych, konkursów, a także licznych stoisk ze smakołykami. Słuchacze bardzo wysoko ocenili występ miejscowej orkiestry dętej z Zielonki Pasłęckiej oraz gościa wieczoru – zespołu „Junior”, po których nastąpiła zabawa taneczna aż do późnych godzin nocnych.

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski