preloader
Przejdź do treści.

Menu

3 czerwca na terenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy odbył się, już po raz trzeci festyn rodzinny pod nazwą „Uczta Dla Rodzin” w ramach XIX Warmińko-Mazurskich Dni Rodziny. Festyn ten był wspólnym świętem dzieci i ich rodzin oraz rodzin zastępczych z powiatu elbląskiego. Organizatorami festynu byli: Stowarzyszenie „Daj Nadzieję” z Marwicy, Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa oddział w Elblągu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.

Przybyłych gości powitał dyrektor obu placówek opiekuńczo-wychowawczych i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Daj Nadzieję w Marwicy, Leszek Czyżewski, Bożena Zwierzyńska - prezes Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego w Elblągu oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, Tomasz Domżalski. Oficjalnego otwarcia dokonał wicestarosta Zbigniew Lichuszewski w towarzystwie Joanny Naspińskiej reprezentującej Radę Powiatu.

Zaproszeni goście przywieźli prezenty dla podopiecznych placówek, które oficjalnie wręczyli dyrektorowi. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Punktem wyjściowym było humorystyczne przedstawienie przygotowane przez wychowanków placówki w Marwicy pt. "Troglodyci są wśród nas". No i rozpoczęła się wspólna zabawa. Każdy uczestnik pikniku otrzymał kartę, na której zapisywane były zaliczone przez niego konkurencje. A konkurencji było dużo i o różnym stopniu trudności: strzelnica (paintball, wiatrówka, łuk), darts, walki na poduszki na równoważni, skoki w workach, ściana wspinaczkowa lub jaskinia trolla lub park linowy, mini golf, przenoszenie piłeczki pingpongowej na łyżce, balonoskoczki, dmuchanie balonów. Karta z zaliczonymi konkurencjami została zamienana na wylosowaną przez dziecko nagrodę.

Tradycją festynu stały się już konkurencje rodzinne przeznaczone dla całych rodzin, tym rzut podkową. Świetna zabawa połączona z pracą zespołową oraz atrakcyjnymi nagrodami.

O najmłodszych uczestników zadbało stowarzyszenie w Kąciku Malucha, gdzie były przygotowane zabawy. Ponadto najmłodszym dzieciom czas umilała pani Izabela przebrana w strój klauna.

Fanów sportów ekstremalnych nie zawiodła Grupa OFF ROAD 4x4 z Elbląga. Dzieci jak i dorośli mieli możliwość przejażdżki w trudnym często grząskim terenie. Dzieciaki radośnie korzystały również z przejażdzki na quadzie, dzięki uprzejmości Komendanta Policji w Braniewie. Natomiast dzięki uprzejmości Komisariatu Policji w Pasłęku dzieci mogły obejrzeć radiowóz, założyć alkogogle, przymierzyć kask i kamizelkę kuloodporną. Policjanci chętnie opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na wszystkie pytania dzieci.

Kolejną atrakcją była możliwość przejażdżki konnej dzięki uprzejmości Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia” z Pasłęka.

Tradycją się stały mecze piłki nożnej. Do rozgrywki przystąpiły dzieci mierząc się z dorosłymi. Niestety dzieciom zabrakło nieco szczęścia. Wygrali dorośli.

Przerwy pomiędzy konkurencjami można było spędzić na częstowaniu się różnymi przysmakami. Koło Łowieckie „Bóbr” z Pasłęka przygotowało poczęstunek z kiełbasy z dzika a Danusia z koła łowieckiego, także działająca w kole gospodyń wiejskich w Aniołowie, upiekła specjalnie na nasz festyn przepyszny chleb, a do chleba był pyszny smalec. Do dyspozycji gości były smaczne potrawy z grilla, pieczone ziemniaczki, słodkie przekąski, lody, ufundowane przez PKN Orlen popcorn oraz wata cukrowa. Pan Janusz, tradycyjnie na kuchni polowej, pilnował aby grochówka zachwyciła wszystkich. A wszystko działo się pod czujnym okiem pana Michała, który był kołem ratunkowym na ewentualne zadrapania.
Ten dzień nie mógł się odbyć bez pomocy ludzi dobrego serca, olbrzymie podziękowania składamy sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu, bez których nie było tak cudownie i kolorowo.

Serdeczne podziękowania dla:
PKN Orlen Płock
Meble "Wójcik"
Policja Wojewódzka z Olsztyna
Komisariat Policji w Pasłęku
Komisariat Policji w Braniewie
Starostwo Powiatowe w Elblągu
Koło Łowieckie „Bóbr” z Pasłęku
Stowarzyszenie Kuźnia Pruska z Pasłęka
Grupa OFF ROAD 4x4 z Elbląga
Klub Motocyklowy „Orzeł” z Elbląga
Klub Horse-Shoe z Elbląga
Młodzieżowy Kluby Jeździecki „Nenia” z Pasłęka
Pole golfowe „Sand Valley” z Pasłęka
Służba Celna z Elbląga
Firma EL Hurt z Elbląga
Piekarnia MARKO z Elbląga
Hurtownia Witaminka z Elbląga
Cukiernia Hildenbrandt
Sklep Mięsny JAGA z Pasłęka
Lodziarnia Jankowscy z Pasłęka
Koło Gospodyń Wiejskich z Aniołowa
Pizzeria Jedynka i Diablo z Pasłęka
Salon Fryzjerski „Gabi” z Pasłęka
Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego oddział Elbląg
Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu
Pracownicy Centrum do Obsługi Placówek Opiekuńczo – wychowawczych w Pasłęku
Pracownicy Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy i Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku
Kościół Zielonoświątkowy we Fromborku
ADeHaDowo Leszek Czyżewski
Sołtys wsi Marwica

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski