Uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej technikum logistycznego przy Zespole Szkół w Pasłęku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Fabryki Mebli WÓJCIK w Elblągu. Organizatorem zajęć była Agnieszka Wojczys.

W trakcie wycieczki młodzież miała możliwość poznania od strony praktycznej organizacji systemu produkcyjnego wraz z jego najbliższym otoczeniem magazynowo-transportowym. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia centrum logistycznego przy ulicy Mazurskiej, gdzie mieści się robiący ogromne wrażenie magazyn o powierzchni 6 tys. m2, w którym korzysta się z systemu zarządzania magazynem WMS, zwiększającym wydajność przedsiębiorstwa oraz usprawniającym logistykę. Następnie zwiedziliśmy Fabrykę Mebli Stolpłyt, a całą wycieczkę zakończyliśmy w Żuławskiej Fabryce Mebli, będącej najnowszą inwestycją całej firmy.

Fabryka Mebli Wójcik, z małego zakładu stolarskiego stała się jednym z największych przedsiębiorstw w regionie warmińsko-mazurskim. Obecnie tworzą ją trzy nowoczesne zakłady: Fabryka Mebli Stolpłyt, Wójcik Fabryka Mebli i Żuławska Fabryka Mebli. Przedsiębiorstwo działa od ponad 30 lat, zatrudniając ponad 1300 osób produkuje meble dla klientów z całego świata.

Agnieszka Wojczys