preloader
Przejdź do treści.

Menu

9 września 2015 roku w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy odbyło nietypowe przedsięwzięcie - projekt wolontariatu pracowniczego PKN Orlen Płock - ROZWIŃ SKRZYDŁA Z ORLENEM. Odbyły się cztery warsztaty dla dzieci prowadzone przez specjalistów: wizażu, składania rowerów, graficzne i taneczne.

Wolontariat pracowniczy to element polityki odpowiedzialnego biznesu służący nie tylko samym pracownikom i ich pracodawcom ale również działania charytatywne inicjowane przez tych ludzi na rzecz potrzebujących. Ów wolontariat pracowniczy nieustannie szuka nowych wyzwań i nowych znajomości...i tak znalazł odległą o ponad 200 km placówkę. Dla dobrych, mądrych i kreatywnych ludzi to żaden trud żeby przebrnąć tę odległość i podzielić się dobrem, wrażliwością i życzliwością. I tak po szybkich konsultacjach z dyrektorem Leszkiem Czyżewskim, zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami dzieci, powstał pomysł spotkania, podczas którego pracownicy-wolontariusze pokażą młodemu pokoleniu jak można w sposób ciekawy kreatywny spędzić czas wolny.

Odbyły się cztery warsztaty dla dzieci prowadzone przez zaproszonych specjalistów:

1.Make Your Mark - wyraź siebie warsztaty z udziałem wizażysty)

2. Warsztat majsterkowania składanie rowerów)

3. Grafika – moja przyszłość warsztaty graficzne)

4. Dance Studio warsztaty taneczne)

PKN Orlen nie zapomniał również o dorosłych, którzy na co dzień pracują z dziećmi. Jagoda Wąsowska poprowadziła wykład i warsztaty z tajemniczo brzmiącej dziedziny wiedzy- neurofitnessu- czyli jak nauczyć dziecko uczyć się. Przy tej okazji kadra mogła poznać nie tylko budowę i funkcję mózgu ale również techniki gimnastyki mózgu. Niewiarygodnie, że o dendrytach, aksonie, osłonce mielinowej można tak ciekawie mówić. Jedni rozwijali się intelektualnie inni dziarsko pracowali: wolontariusze postawili budę dla placówkowego psa – Dory, zakonserwowali i pomalowali wiatę przy stawku, kupili i zamontowali pralkę dla dzieci z grupy I wychowawczej. W między czasie dla ciała też coś było: hot-dogi i zapiekanki dla smakoszy fast - foodów od Orlenu- pod dostatkiem. Ale placówka nie była dłużna i przygotowała w kuchni polowej przepyszną grochówkę to już tradycja naszego domu).

Niespodzianką dla wszystkich był profesjonalnie przygotowany trening piłki siatkowej z samym prawdziwym!) Andrzejem Wroną, Mistrzem Świata z 2014 roku oraz Katarzyną Zaroślińską, najlepsza atakującą, z drużyną zdobyła Puchar Polski. Gwiazdy sportu opowiedziały o swojej miłości do piłki siatkowej, o początkach i o tym kto ich zainspirował do sportu. Życzyli dzieciakom by oni sami na swej drodze znaleźli kogoś kto będzie dla nich autorytetem. Nie obyło się bez treningu, kilku podpowiedzi jak przyjmować i odbijać piłkę. A na koniec sesja zdjęciowa. Któż nie chciał zdjęcia i autografu...

Było wiele przyjemności, prezentów, dyplomów i podziękowań. Ale chyba najważniejsze to to, że zostało zbudowane coś nienamacalnego, coś co wydaje się istotne w życiu każdego człowieka: pozytywna relacja z drugim człowiekiem.

Wielkie podziękowania dla Pana Rafała Sekuły, Dyrektora Wykonawczego PKN Orlen S.A. oraz Ani, Ewy i wielu wielu innych osób, którzy byli z nami a bez których spotkanie nie byłoby możliwe.

Opracowała: Anna Łukawska-Czyżów

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: ROZWIŃ SKRZYDŁA Z ORLENEM w Marwicy
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: ROZWIŃ SKRZYDŁA Z ORLENEM w Marwicy
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: ROZWIŃ SKRZYDŁA Z ORLENEM w Marwicy
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: ROZWIŃ SKRZYDŁA Z ORLENEM w Marwicy
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: ROZWIŃ SKRZYDŁA Z ORLENEM w Marwicy
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: ROZWIŃ SKRZYDŁA Z ORLENEM w Marwicy
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: ROZWIŃ SKRZYDŁA Z ORLENEM w Marwicy
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: ROZWIŃ SKRZYDŁA Z ORLENEM w Marwicy

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski