preloader
Przejdź do treści.

Menu

30 kwietnia w czwartek) o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac dyplomowych 2015 uczniów klasy IV Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. O godzinie 17.00 natomiast będzie miało miejsce zakończenie roku klasy IV. Wystawę będzie można zobaczyć na emporze w Galerii EL.

Na pierwszym piętrze pokazane zostaną wybrane prace dyplomowe, a na drugim piętrze wybrane aneksy z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby.

Serdecznie zapraszamy na to ważne dla szkoły wydarzenie. Jest nam niezmiernie miło pokazać efekty pracy naszej zdolnej młodzieży, a jednocześnie bardzo smutno, że to już ich pożegnanie ze szkołą.

Agnieszka Kopczyńska

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Zachęcamy do lektury kilku ważnych słów na temat tegorocznych dyplomów Janusza Kozaka:

Dyplomy 2015 Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Kwiecień, to tradycyjnie czas dyplomów w naszym Liceum. Kolejna grupy czwartoklasistów stanęła do obrony swoich prac dyplomowych przed komisją egzaminacyjną. To oczywiście sytuacja stresująca, ale chcę wierzyć, że oprócz stresu, generuje ona również satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. A dobrych i ciekawych dyplomów, jak co roku, nie brakowało. Dyplomanci prezentowali prace w dwóch specjalnościach: reklama wizualna i techniki graficzne.

Każdy z dyplomantów to autonomiczna, myśląca jednostka więc przekroju tematów, technik i sposobów realizacji możemy być pewni. Nie inaczej było też w tym roku. To już czwarte egzaminy dyplomowe w historii naszej szkoły i po raz czwarty komisja dyplomowa stanęła przed trudnym zadaniem, bo młodzi plastycy zaprezentowali wysoki poziom realizacji.

Nie brakowało nowego spojrzenia na klasyczne tematy, takie jak karty do gry, gdzie udało się pokazać innowacyjne podejście do warstwy plastycznej i poruszyć trudne, prowokujące do myślenia kwestie. Podobnie było w przypadku projektu pościeli, która jak się okazało, może również być polem do poruszania tematu relacji międzyludzkich i prowokować ciekawą grafiką i kolorem. Oryginalnymi rozwiązaniami formalnymi zaskoczyła autorka identyfikacji pracowni matematycznej.

Nie zabrakło ciekawych plakatów filmowych, autorskiej książki, na jakże aktualny temat „hejtingu”, projektów identyfikacji graficznej, animacji i kalendarza autorskiego. Kiedy dodamy do tego bardzo ciekawe aneksy z takich dziedzin jak malarstwo, rzeźba czy grafika, otrzymamy pełny obraz tegorocznych dyplomów. Obraz ten świadczy o wysokich umiejętnościach naszych dyplomantów, ale także o ogromie pracy jaką wykonali, nie tylko w tym ostatnim roku nauki, ale przez całe 4 lata. Brawo.

Janusz Kozak

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski