21 kwietnia 2015 r. trzydziestu słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego, który składał się z trzech części: humanistycznej, przyrodniczo-matematycznej i językowej.

Pierwszego dnia słuchacze rozwiązywali dwa testy: z historii i wiedzy o społeczeństwie, który trwał 60 minut oraz języka polskiego, gdzie podczas 90 minut należało zapoznać się z tekstami, odpowiedzieć na zadania testowe i napisać dłuższą wypowiedź.

22 kwietnia wszyscy słuchacze trzeciej klasy, przystąpili do egzaminu z części matematyczno-przyrodniczej, do którego również przygotowano dwa zestawy zadań. Pierwszy zawierał zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii, drugi natomiast - zadania z matematyki.

23 kwietnia to dzień języków obcych. Do pierwszej części z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystąpili wszyscy słuchacze, następnie dwudziestu trzech gimnazjalistów przystąpiło do ostatniego etapu egzaminu - testu z języka obcego na poziomie rozszerzonym.

Wszyscy zdający bardzo poważnie podeszli do swoich obowiązków. Przygotowania do egzaminu gimnazjalnego trwały już od początku roku szkolnego. Podczas egzaminu słuchaczom towarzyszyła atmosfera skupienia i powagi. Opinie na temat trudności zadań wśród uczestników były bardzo zróżnicowane. Życzymy wszystkim zdającym jak najlepszych wyników.

Maria Kizyk

dyrektor ZSZ

Zdjęcie numer 1 w artykule: Egzamin gimnazjalny w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku