14 października 2014 w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej. Specjalnym gościem szkoły był Starosta Elbląski Sławomir Jezierski.

Podczas uroczystości starosta Jezierski wręczył Nagrody Starosty zasłużonym nauczycielom „plastyka”: Romie Jaruszewskiej oraz Zbigniewowi Chrostkowi. Gość podkreślał wyjątkowość szkoły wynikającą z jej kameralności oraz wsparcia ze strony elbląskiego Starostwa Powiatowego, na które placówka zawsze może liczyć w realizacji swoich celów.

Dyrektor szkoły, Krystyna Brinkiewicz, doceniła natomiast działania swoich pracowników w minionym roku szkolnym przyznając tegoroczne Nagrody Dyrektora. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej, wręczenie kwiatów nauczycielom, występ muzyczny oraz otrzęsiny przygotowane przez klasę drugą.

Całe wydarzenie obfitowało zatem w pozytywne emocje, wzruszenia, ale także w dobrą zabawę. Z pewnością zarówno nauczyciele jak i uczniowie zapamiętają to wydarzenie na długo. Otrzęsiny klasy pierwszej, rokroczna tradycja szkoły, zostały bowiem tym razem zorganizowane w konwencji średniowiecznego ślubu księżniczki Jadwigi Jagiellonki oraz księcia Jerzego Bogatego w bawarskim Landshut. Nie zabrakło średniowiecznej muzyki, epokowych strojów wypożyczonych z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu oraz zadań na miarę średniowiecznych turniejów rycerskich.

Dyrekcja, pracownicy szkoły oraz uczniowie serdecznie dziękują Panu Staroście za obecność w tym ważnym dla nas dniu. Specjalne podziękowania należą się także Muzeum Archeologiczno-Historycznemu, które umożliwiło nam tę wspaniałą zabawę w duchu historii.

Agnieszka Kopczyńska
wychowawca klasy drugiej)

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej 2014 w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Dzień Edukacji Narodowej 2014 w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym