Gimnazjalisto!!!

Zapoznaj się z ofertą edukacyjną do szkół ponadgimnazjalnych
Powiatu Elbląskiego na rok szkolny 2013/2014

Zapraszamy!!!

Kończysz właśnie gimnazjum? Rozważasz wybór szkoły ponadgimnazjalnej? Przeanalizuj możliwości kontynuowania nauki w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Elbląskiego. Znajdziesz tu wspaniałe warunki do nauki, rozwijania swoich zainteresowańi zdolności. Spotkasz wspaniałych nauczycieli, którzy zadbają o Twój rozwój i pomogą zdobyć atrakcyjny zawód oraz przygotują do studiów na wymarzonych kierunkach.

Zapraszamy także osoby dorosłe – prowadzimy nabór do Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Pasłęku oraz do Gimnazjum dla Dorosłych w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku.

Pełną, interesującą Cię informację uzyskasz podczas „Dni Otwartych”, które odbędą się:

- w Zespole Szkół w Pasłęku, ul. Zwycięstwa 28, – 21 -22 marca 2013 r. http://zspaslek.edu.pl/)

- w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, ul. Wojska Polskiego 36, – 21 -22 marca 2013 r. http://www.zseit.paslek.edu.pl/)

- w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym, ul. Szafirowa 12, - 23 marca 2013 r. i 26 kwietnia 2013 r. http://liceumplastyczne.elblag.com.pl/)

- w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku, ul. Westerplatte 20, - maj 2013 r. http://zszpaslek.edupage.org/)

Władze Powiatu Elbląskiego od wielu lat dbają o stały rozwój infrastruktury oświatowej. Wszystkie szkoły dysponują nowoczesną bazą dydaktyczną wyposażoną w pracownie tematyczne, pozyskaną m.in. z dotacji unijnych oraz obiekty sportowe. Kadra dydaktyczna o wysokich kwalifikacjach daje szansę na rozwój i przygotowanie do udziału w licznych konkursach i olimpiadach oraz przygotowanie do wyboru wymarzonej uczelni wyższej. Nasze szkoły oferują szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych, pozwalających uzyskać dodatkowe kwalifikacje, uczestniczyć w interesujących zajęciach na wyższych uczelniach, brać udział w wyjazdach na obozy i rajdy, uczestniczyć w praktykach zagranicznych oraz realizować zajęcia praktyczne w renomowanych firmach m.in. w Warszawie, a także uczestniczyć w wymianach młodzieży z partnerskich szkół i powiatów z Niemiec i innych krajów. Ten szeroki wybór zajęć jest realizowany m.in. dzięki pozyskiwanych środkom unijnym. Uczniowie z sukcesami uczestniczą w konkursach i olimpiadach. Najlepsi uczniowie za swoje osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne co semestr otrzymują stypendia Starosty Elbląskiego.

O wysokiej jakości kształcenia w szkołach naszego powiatu świadczą wyniki egzaminów zewnętrznych. W roku szkolnym 2010/2011 i 2011/2012 uzyskane wyniki maturalne uplasowały nasze szkoły na drugim miejscu w województwie, a za wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe uzyskiwaliśmy w ciągu ostatnich dwu lat szkolnych czwarte i piąte miejsce w województwie.

Dla uczniów mających problemy z dojazdem do szkół zapewniamy miejsce w internacie w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Materiał filmowy o Zespole Szkół w Pasłęku

o Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym

o Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku

o Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku

Wybór jednej z prezentowanych szkół nie będzie zmarnowaną szansą.

Pełna oferta edukacyjna na rok szkolny 2013/2014 jest dostępna TUTAJ.