Uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zdobyli wysokie wyróżnienia w ważnych konkursach artystycznych. Joanna Tomaszewska otrzymała Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego KALENDARZ AUTORSKI 2013 pt.: „twarzą w twarz z…”, zaś Bartosz Wójtowicz odebrał wyróżnienie w kategorii grafika I Międzynarodowego Konkursu na grafikę i rysunek „Bez natury tworzyć nie mogę”.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego KALENDARZ AUTORSKI 2013 pt.: „twarzą w twarz z…” było Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu. Konkurs został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego.

Jury powołane przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie:

przewodniczący: prof. dr Lex Drewiński – University of Applited Science In Potsdam

członkowie: prof. Eugeniusz Skorwider – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

prof. Władysław Pluta – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

sekretarz: Mariola Pieprzyk - Liceum Plastyczne w Poznaniu bez prawa głosu)

obserwator: Włodzimierz Gorzelańczyk, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej.
postanowiło docenić nowatorskie rozwiązania i przyznać Grand Prix Konkursu Joannie Tomaszewskiej z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

20 listopada 2012r. w Zespole Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbyły się obrady jury I Międzynarodowego Konkursu na grafikę i rysunek „Bez natury tworzyć nie mogę”. Na konkurs wpłynęło 357 prac ze szkół plastycznych z Mołdawii, Polski, Serbii i Ukrainy.

Jury w składzie:
Piotr Gojowy UMK Toruń, przewodniczący
Wacław Kuczma dyrektor BWA w Bydgoszczy
Barbara Chojnacka kustosz Działu Grafiki Muzeum Okręgowego
im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
Jan Gordon artysta plastyk Bydgoszcz

przyznało absolwentowi naszej szkoły Bartoszowi Wójtowiczowi wyróżnienie w kategorii grafika. Laureatom i nauczycielom prowadzącym gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za następne konkursy.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Grand Prix i wyróżnienie dla Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Grand Prix i wyróżnienie dla Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Grand Prix i wyróżnienie dla Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Grand Prix i wyróżnienie dla Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym