Zgodnie z porozumieniem o współpracy zawartym między Hotelem Hilton w Gdańsku a Zespołem Szkół w Pasłęku, grupa uczniów z klasy I i III technik hotelarstwa) w dniu 08.10.2014 r. wzięła udział w warsztatach edukacyjnych. Tematem warsztatów była służba houskeepingu dział hotelu zajmujący się utrzymaniem pokoi hotelowych w należytym porządku, odpowiedzialny za sprzątanie całego hotelu).

Po wstępnym przeszkoleniu i zapoznaniu się z obowiązującymi procedurami uczniowie mieli okazję zapoznać się z obiektem “od strony kulis”. Wszyscy brali czynny udział w pracach związanych z przygotowaniem jednostek mieszkalnych dla gości. “Bardzo mi się podobało. Po krótkim pokazie radziłem sobie doskonale. Pomogłem przygotować 6 pokojów gościnnych”, stwierdził nasz kolega Emil, uczeń klasy I technikum. W warsztatach wzięli udział uczniowie wyróżniający się pracą w Szkolnej Akademii Hotelarstwa. Wszyscy zgodnie stwierdzili: “Życzymy sobie więcej takich wyjazdów”.

Dodatkową atrakcją naszego pobytu było wręczenie nagrody dyrektora Hotelu Hilton Sylwii Smotryckiej i Annie Sawraza, laureatkom Konkursu Wiedzy i Umiejętności Hotelarskich. Obie uczennice to “Hotelarz roku 2014” i “Hotelarz roku 2013”. Nagroda to weekend w Hotlu Hilton w Gdańsku z dostępem do unikatowej strefy Wellness.

Sylwia Smotrycka, Anna Sawraza