preloader
Przejdź do treści.

Menu

Jak oddać nastrojowość wsi? Rustykalnie czy ludowo? Realistycznie czy przez pryzmat symboli? Plastycznych koncepcji, dla których inspiracją są motywy wiejskie może być bardzo wiele. Trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Z dziewiętnastu szkół wpłynęło ponad 400 prac wykonanych w różnorodnych technikach.

Prace były oceniane w następujących kategoriach: rysunek, malarstwo, fotografia artystyczna, film krótkometrażowy i grafika warsztatowa. Wiele z nich zachwycało inwencją i wysokim poziomem wykonania. Dlatego jury, w składzie: prof. Mariusz Dąbrowski z ASP w Warszawie, prof. Mariusz Białecki z ASP w Gdańsku oraz prof. Jacek Zdybel z ASP w Gdańsku, miało niełatwe zadanie w wyłonieniu laureatów.

Nagrodę GRAND PRIX otrzymała Urszula Kałabun z LP w Gronowie Górnym. Nagrodę Specjalną Starosty Elbląskiego przyznano Wiktorii Paprocie z LP w Gronowie Górnym.

W kategorii - rysunek - II miejsce otrzymali: Bartłomiej Wachacz z PZSP im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Sandra Langkafel z ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Wyróżnieniami uhonorowano: Annę Mich, Martynę Jakubowskiej oraz Annę Suchy.

W kategorii – malarstwo – I miejsce otrzymała: Adriana Bodar z ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie. II miejsce zajęła Adrianna Leszczyńska z LP w Gronowie Górnym. III miejsce przyznano Anecie Tkaczyk z ZSP im. Józefa Brandta w Radomiu. Wyróżnienia otrzymali: Jan Jaworski, Weronika Muller, Natalia Sobczak, Agata Grzesz i Michał Laurentowski.

W kategorii – grafika warsztatowa – I nagrodę uzyskała: Aleksandra Krystosiak z LP im. Wojciecha Kossaka w Łomży. II miejsce zajęły Marta Solecka z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej oraz Natalia Grabowska z LP im. Wojciecha Kossaka w Łomży. III miejsce przyznano Agacie Zyskowskiej z LP im. Wojciecha Kossaka w Łomży.

W kategorii – fotografia artystyczna – I miejsce zajęła Magdalena Mortel z LP im. Artura Grottgera w Supraślu. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Radziewicz z LP im. Artura Grottgera w Supraślu.

W kategorii – film krótkometrażowy – I miejsce otrzymała Katarzyna Starzyńska z LP w Gronowie Górnym, zaś II miejsce – Adrianna Jaworska z PLP im. Erica Mendelsohna w Olsztynie.

Uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Laureatom składamy gratulacje. Wszystkich elblążan zachęcamy do odwiedzin Galerii Nobilis, aby mogli się przekonać, co nowego i ożywczego dzieje się w młodej polskiej plastyce.

Konkurs pod Patronatem Starosty Elbląskiego. Zadanie dofinansowano ze środków Zarządu Powiatu w Elblągu

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wyniki konkursu „Inspirowane wsią”
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wyniki konkursu „Inspirowane wsią”

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski