preloader
Przejdź do treści.

Menu

Potrafisz zaoszczędzić 9% energii? Sprawdź! Zarejestruj sie na stronie www.energosasiedztwa.pl i weź udział w konkursie! Start już 1 grudnia 2012! Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wraz z przyjaciółmi i znajomymi!

Zapraszamy do włączenia się do konkursu „EnergoSąsiedztwa”.

EnergoSąsiedztwo jest to grupa 5-12 gospodarstw domowych, które są przygotowane do podjęcia wyzwania polegającego na zmniejszeniu zużycia energii w ramach współzawodnictwa z innymi sąsiedztwami z Polski oraz Unii Europejskiej. Sąsiedztwo nie oznacza, że wszyscy musicie być sąsiadami w sensie fizycznym. EnergoSąsiedztwo możne być wirtualne, zawiązane przez grupę znajomych z pracy, szkoły, klubu lub innej społeczności. Istotne jest, żeby jego członkowie znali się, i byli w ciągłym kontakcie ze sobą, dzięki czemu będzie więcej okazji do wymiany doświadczeń związanych z oszczędzaniem energii.

Zbierz swoja grupę i zacznijcie przygodę z oszczędzaniem energii!

Twoje EnergoSąsiedztwo weźmie udział we współzawodnictwie z innymi grupami z Polski oraz z wielu krajów europejskich. Celem rywalizacji jest zaoszczędzenie 9% energii w okresie między 1 grudnia 2012 a 31 marca 2013 r. Wygrywa to EnergoSąsiedztwo, które uzyska największą oszczędność energii.

Zapraszamy na spotkanie na początku grudnia 2012 r.

Dla zwycięskiego Sąsiedztwa przewidziane są nagrody :

• energooszczędne lampki,

• mierniki zużycia energii,

• ładowarki solarne,

• zgniatarki do butelek,

• urządzenia ograniczające zużycie wody,

• zioła do wysiania na parapecie,

• listwy zasilające,

• bidony.

Upominki będą również przyznawane najlepszym Liderom EnergoSąsiedztw za ich inicjatywę i zaangażowanie! W 2013 roku Sąsiedztwo, które uzyska największe oszczędności, po podsumowaniu 2 rund konkursu z rundy 2011/2012 i bieżącej 2012/2013 będzie mogło wydelegować 4 osoby na organizowana w Brukseli ceremonie rozstrzygnięcia rywalizacji na poziomie europejskim.

Uczestnicząc w konkursie:

• zmniejszysz swoje rachunki za energie;

• otrzymasz porady dotyczące oszczędzania energii;

• poznasz profil zużycia energii w Twoim domu;

• masz szanse na nagrodę za największe oszczędności energii oraz dwudniowy wyjazd na Galę w Brukseli dla Ciebie i 3 innych członków zwycięskiego zespołu;

• możesz świadomie obniżyć swój ślad węglowy;

• będziesz miał okazje do udziału w spotkaniach i imprezach plenerowych organizowanych w ramach konkursu.

Aby lepiej zbadać zużycie energii, ciepła, gazu i wody w domach, porównamy dane bieżące ze wskazaniami z liczników z kilku lat ubiegłych.

Jeśli jesteś przedstawicielem szkoły : zachęcamy do stworzenia grup wśród uczniów.

Rywalizować mogą miedzy sobą uczniowie z równoległych klas. Zapraszamy także do tworzenia grup spośród nauczycieli. Oni też mogą dać dobry przykład energooszczędnego działania. Wiedzę uzyskaną w konkursie będzie można zastosować później w szkole.

Jeśli jesteś przedstawicielem spółdzielni mieszkaniowej : zachęcamy do ogłaszania konkursu wśród mieszkańców. Proponujemy założenie grup mieszkańców w jednym budynku.

Mieszkańcy jednej klatki mogą na przykład rywalizować z mieszkańcami innej klatki!

Jeśli jesteś przedstawicielem klubu dla mam : zorganizuj grupę wśród mam. Zachęcamy, aby ich całe rodziny i znajomi włączyli się do wspólnej zabawy.

Jeśli jesteś przedstawicielem uczelni lub koła naukowego : zorganizuj grupę wśród pracowników, wykładowców, doktorantów, członków kół naukowych, zaproś znajomych i kolegów ze studiów. Rywalizujcie z innymi kołami na uczelni lub z innymi wydziałami.

Jeśli jesteś przedstawicielem domu kultury lub biblioteki : zachęcamy do ogłaszania konkursu wśród mieszkańców, uczestników wydarzeń kulturalnych i czytelników. Proponujemy założenie grup uczestników jednego typu zajęć, którzy będą rywalizowali z uczestnikami zajęć innego typu! Dom kultury i biblioteka to idealne miejsca do organizacji spotkań społeczności lokalnej. Zapraszamy do wspólnego omawiania materiałów, które Państwu prześlemy.

Jeśli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej : prosimy o rozpowszechnienie informacji na stronie organizacji. Zorganizuj grupy wśród pracowników. Rywalizacja wśród znajomych z pracy może być dobrą zabawą.

Jak się do nas zgłosić :

Krok 1 : Prosimy o zgłoszenie w wiadomości e-mail – na adres energosasiedztwa@kape.gov.pl

do 28 listopada 2012.

Krok 2 : Znajdź grupę znajomych, kolegów lub sąsiadów, z którymi będziesz w grupie. Jeśli masz już zebraną grupę prosimy o ich zgłoszenie – stworzymy dla was tzw. „EnergoSasiedztwo”.

Jeśli chcesz włączyć się do zabawy indywidualnie, znajdziemy dla Ciebie grupę.

Krok 3 : Poszukaj rachunki za energię elektryczną, wodę, gaz lub ciepło sieciowe. W konkursie będziemy oceniać oszczędności energii tylko tych źródeł, które są opomiarowane.

Krok 4 : Przyjdź na pierwsze spotkanie 7 grudnia 2012 r.

Zapraszamy na nasza stronę http://www.energyneighbourhoods.eu/pl

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.

Zespół ds. konkursu EnergoSasiedztwa

Magdalena Wielomska

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski