W miniony czwartek, 11.04.2024r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pasłęckie obchody rozpoczęła Msza święta w kościele św. Bartłomieja. Dalsza część uroczystości odbyła się przy pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w której uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz mieszkańcy miasta Pasłęka. Kadeci ZSEiT – uczniowie klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego wystawili posterunek honorowy.

Po przemówieniu Burmistrza Miasta Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów. Hołd pomordowanym złożyli: burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej Marian Matuszczak, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych. Kadeci ZSEiT zapalili znicze pamięci. Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbyły się już po raz trzeci. Uroczystość miała skromny, ale jakże podniosły charakter.

Pamiętajmy o pomordowanych w Katyniu w okrutny sposób oficerach, policjantach i żołnierzach. Cześć ich pamięci!

Dyrekcja Szkoły dziękuje wszystkim kadetom za udział w tej pięknej, patriotycznej uroczystości.

Info: ZSEiT w Pasłęku