We wtorek, 7 lutego uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami, wzięli udział w projekcji filmu Pawła Łozińskiego pod tytułem The Balcony Movie/ Film Balkonowy, którą uświetnił nie kto inny jak sam reżyser i wykonawca dzieła.

Film zrobił na mnie, jak i na moich koleżankach i kolegach, ogromne wrażenie. Reżyser nie tylko przyglądał się ludziom ze swego balkonu, ale również zadawał im pytania, stwarzając tym samym przestrzeń do rozmowy na różne tematy – głównie filozoficzne, dotykające istoty, sensu życia. Zwykli, choć niezwykli bohaterowie filmu nieśli w sobie bolesne historie, wiele niewiadomych oraz wyjątkowe doświadczenia.

Po seansie mieliśmy możliwość rozmowy z twórcą, który odpowiadał na nasze pytania i entuzjastycznie wchodził w dialog z nami, dzięki czemu mogliśmy jeszcze lepiej zagłębić się w problematykę dokumentu, poznać film i proces jego powstawania od podszewki.

Cały seans jak i spotkanie z reżyserem było zrealizowane w ramach IV Projektu Grantowego Fundacja Rodziny Staraków / Spectra Edu "Wena" – Sztuka Naprawiania Świata, w który zaangażowani są uczniowie jak i nauczyciele z naszego liceum. Dziękujemy Pawłowi Łozińskiemu za poświęcony czas i inspirujące spotkanie oraz nauczycielowi Katarzynie Swoińskiej za organizację tego wspaniałego wydarzenia, które na długo zostanie w mojej pamięci.

Uczennica klasy III LSP, Marta Szostak