7 października w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbyła się Rejonowa Konferencja PCK. Zostali na nią zaproszeni przedstawiciele szkół, którzy współpracują z Zarządem Rejonowym PCK poprzez organizowanie w swoich placówkach różnego typu przedsięwzięć statutowych organizacji. Wyróżnienie m.in. za I miejsce w etapie rejonowym Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” otrzymał Zespół Szkół w Pasłęku.

Na uroczystości wręczono puchary, dyplomy i podziękowania placówkom oświatowym za ubiegłoroczną współpracę. Z rąk prezesa Zarządu Zdzisława Krawczyka oraz Kariny Ulewskiej z Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu takie podziękowania otrzymał także Tomasz Rozenbajgier, reprezentujący Zespół Szkół w Pasłęku.

Szkoła współpracuje z Zarządem Rejonowym PCK od kilku lat. Działalność ta polega m.in. na organizowaniu akcji honorowego krwiodawstwa i udział w Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”, udziale w akcji „Gorączka złota” na najlepszego zbieracza monet czy też przygotowaniu uczniów do Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Koordynatorem w zakresie krwiodawstwa w szkole jest p. T. Rozenbajgier, a pomaga mu pielęgniarka szkolna Danuta Sztajnborn. Za działania charytatywne i Olimpiadę odpowiada pedagog szkolny Marzena Konupek, również we współpracy z Danutą Sztajnborn.

W ubiegłym roku szkolnym Zespół Szkół zajął I miejsce w etapie rejonowym i VI w wojewódzkim Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Pełnoletni uczniowie oddali ponad 66 litrów krwi. XI miejsce szkoła zajęła w akcji „Gorączka złota”, a najlepszy wynik w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia PCK uzyskał uczeń Daniel Gierałtowski, zajmując II miejsce w etapie rejonowym i biorąc udział w etapie wojewódzkim. W tym roku szkolnym współpraca będzie kontynuowana.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Rejonowa Konferencja PCK

Na zdjęciu od lewej: M. Konupek, D. Sztajnborn, T. Rozenbajgier