Z końcem roku 2022 nadszedł czas na podsumowanie realizowanego w Zespole Szkół w Pasłęku programu Erasmus+ (Akcja KA102, Sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe). Zakończyły się zagraniczne dwutygodniowe staże naszych uczniów w słonecznej Portugalii, Hiszpanii i Grecji, w trakcie których 30 uczniów w zawodach technik logistyk, technik hotelarz i technik reklamy kształciło swoje umiejętności zawodowe, zdobywało nowe doświadczenia oraz doskonaliło swoje umiejętności językowe. Przygotowane przez byłych uczestników programu spotkanie na auli ZS było okazją do podzielenia się swoimi wrażeniami z odbytych staży w zagranicznych zakładach pracy. Podczas podsumowania uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz europejskie dokumenty Europass, które wręczyła pani dyrektor Elżbieta Wasiuk. Z pełną satysfakcją możemy powiedzieć, że program Erasmus+, który jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej i jest jednym z najlepszych jej programów, przyczynił się do zdobycia umiejętności i doświadczenia wymaganych na rynku pracy przez naszych uczniów. Na realizację pierwszego projektu uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 60.371 € i już niebawem złożony zostanie kolejny wniosek o fundusze w ramach uzyskanej przez naszą szkołę Akredytacji Erasmus+.

Info: ZS