Europejski Dzień Języków Obcych to święto ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Przesłanie tego święta podkreśla, jak ogromnym bogactwem społeczeństw jest ich mowa. Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków przez całe życie to podstawowe elementy tego przesłania. Wielość języków jest dziedzictwem świadczącym o naszej ludzkiej tożsamości. Uczniowie i nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół w Pasłęku, jak co roku, uczcili tę ideę. 4 października 2022 roku odbył się konkurs wiedzy o językach i kulturze świata. W konkursie udział wzięli uczniowie klas pierwszych, dopingowani z widowni przez uczniów klas starszych. Drużyny walczyły o nagrodę w postaci klasowego wyjścia do kina lub na pizzę. Najlepsi w rywalizacji okazali się uczniowie klasy 1 TA ( Małgosia Karpińska, Weronika Grodź i Kuba Chałupa). Drugie miejsce po wyrównanej walce zajęli reprezentanci klasy 1 TB ( Julia Paszek, Adrian Gębczyk i Adam Zieliński). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Języków obcych uczyć się warto – to powszechne stwierdzenie, osłuchane i wyświechtane. Prawdziwe jednak, nie tylko ze względów praktycznych, bowiem jak powiedział Goethe: „Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem.”

Info.ZS