Dzięki uprzejmości firmy HiPP Polska Sp. z O.O. – głównego sponsora wyjazdu, w dniach 23-25 września 2022 r. grupa samorządowców z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyła wyjazd do Luneburga w Niemczech, gdzie organizowany był Polsko – Niemiecki Kongres  Samorządowy (Komunalno - Polityczny).

Organizatorem kongresu było stowarzyszenie Arbeitgemeinschaft Kommunalpolitische Partnerschaft (AKP). Tematem przewodnim kongresu były "Stosunki niemiecko-polskie i integracja europejska pod znakiem kompleksu Ukrainy".  Projekt współfinansowany jest przez Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Podczas Kongresu Starosta Elbląski Maciej Romanowski został odznaczony Krzyżem św. Łazarza za wieloletnią pomoc mniejszością narodowym, chorym i słabym potrzebującym pomocy.

Wyjazd 20 osobowej polskiej delegacji możliwy był dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego od firmy HiPP Polska Sp. z O.O. Rodzinna firma HiPP przez ponad pięć dziesięcioleci opowiada się za świadomym i wrażliwym podejściem do tematu natury, człowieka i gospodarki, m.in. poprzez tworzenie ekologicznych produktów żywieniowych dla dzieci i niemowląt. HiPP jako pierwszy producent żywności dla niemowląt na świecie wprowadził słoiczki Climate-positive. Firma prowadzi ekologiczne gospodarstwo w gminie Godkowo.