26 maja 2022 r. uczniowie trzecich klas kształcących się w zawodzie technik ekonomista wzięli udział w konferencji studenckiej pt. „Matematyka łączy pokolenia", zorganizowanej przez Instytut Politechniczny Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.

Konferencję otworzył Rektor ANS w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, który zwrócił uwagę na znaczenie matematyki w rozwoju informatyki, techniki, nauki, a także na jej wpływ na postęp cywilizacyjny. Następnie głos zabrała mgr inż. Daria Rybarczyk z Instytutu Informatyki Stosowanej w prelekcji pt. „W cieniu matematyki" dotyczącej twórczości Haliny Różewicz.

W dalszej części uczniowie mieli okazję wysłuchać wystąpień przygotowanych przez studentów Instytutu Informatyki Stosowanej, Instytutu Politechnicznego oraz Instytutu Pedagogiczno - Językowego o tematyce: „Systemy liczbowe" - Patryk Pieczarka, „Logika matematyczna i sterowanie" - Przemysław Radziewicz, „Matematyka w sztuce" - Pola Gracz   i Ada Gracz, „Fitness mózgu z photonami" - Karolina Barańska, Martyna Białek, Aleksandra Brandt, Aleksandra Szeluga, Magdalena Mucińska, Małgorzata Balik

Na zakończenie głos zabrała dr Agata Rychter, Dyrektor Instytutu Politechnicznego ANS      w Elblągu. Pomysłodawczynią całego wydarzenia była mgr inż. Dorota Żarek.
Po zakończonej konferencji uczniowie mieli okazję zwiedzić laboratoria Instytutu Politechnicznego, w których dr inż. Tomasz Samotyjak, dr inż. Bartłomiej Brzeziński oraz inż. Kinga Bąk opowiadali o zajęciach w nich prowadzonych oraz o perspektywach absolwentów Instytutu Politechnicznego oraz Instytutu Informatyki Stosowanej na rynku pracy.

Info: ZSEiT w Pasłęku, A. Daszkiewicz