W dniu 27.04.2022 r. w Szkole Podstawowej w Nowakowie odbył się finał powiatowy Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół z terenu powiatu elbląskiego. W finałach powiatowych udział wzięło w Grupie I (10-12 lat) 5 szkół, w Grupie II (od 13 lat) 7 szkół.

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych rywalizowała w czterech konkurencjach:

- rozwiązywanie testu z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań,

- jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego,

- jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód,

- zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W Grupie I (10-12 lat) najlepszymi okazały się szkoły:

- I miejsce: Szkoła Podstawowa w Godkowie (w składzie: Martyna Tucka, Antonina Dzika, Alan Srebnik i Kacper Dymek),

- II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku (w składzie: Filip Paszkowski, Adrian Nikonor, Kaja Buska i Zuzanna Dąbrowska),

- III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowakowie (w składzie: Szymon Skowroda, Grzegorz Moskal, Elwira Kanigowska i Zuzanna Sułkowska).

W Grupie II (od 13 lat) najlepszymi okazały się:

- I miejsce: Szkoła Podstawowa w Godkowie (w składzie: Mateusz Anuciński, Wiktoria Matusiak i Filip Barszcz),

- II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowakowie (w składzie: Oliwia Sternicka, Alicja Wanatowska i Jakub Zalewski),

- III miejsce: Szkoła Podstawowa w Rychlikach (w składzie: Michał Tyburski, Dominik Chwoszcz i Dominik Narwojsz).

Wśród uczestników z Grupy I wyróżnienie indywidualne otrzymał Wojciech Bandurski ze Szkoły Podstawowej w Węzinie. Najlepszym uczestnikiem w Grupie II został Michał Tyburski ze Szkoły Podstawowej w Rychlikach.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Szkoły, które zajęły pierwsze miejsca, będą reprezentować Powiat Elbląski, w finałach wojewódzkich.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Zygmuntowi Tucholskiemu Wójtowi Gminy Elbląg oraz Pani Grażynie Gałązce Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowakowie za gościnność oraz miłe przyjęcie wszystkich uczestników.

W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczył Pan Ryszard Zając Wicestarosta Elbląski, który przekazał serdeczne podziękowania współorganizatorom Turnieju: pracownikom Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, strażakom Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu oraz opiekunom grup uczestniczących w turnieju.

Szczególne podziękowania składamy również dla Wójtów/Burmistrzów - Gmin z powiatu elbląskiego za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy uhonorować najlepszych uczestników nagrodami – Wójtowi Gminy Rychliki Panu Zbigniewowi Lichuszewskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Pasłęk Panu Wiesławowi Śniecikowskiemu, Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Pani Renacie Bednarczyk, Wójtowi Gminy Elbląg Panu Zygmuntowi Tucholskiemu oraz Wójtowi Gminy Godkowo Panu Andrzejowi Bondarukowi.

Wydział PEKS