Po wielu miesiącach oczekiwań nastąpił finałowy etap realizacji projektu Erasmus+

„W poszukiwaniu smaków Europy", który rok temu został przerwany przez pandemię.

W sobotni poranek, 29 maja br. 12 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wyruszyło

w podróż i z początkiem tygodnia rozpocznie dwutygodniowe staże w hiszpańskich restauracjach, aby zgłębiać tajniki przyrządzania lokalnych specjałów. Projekt ma udowodnić młodzieży, że nie ma żadnych ograniczeń w rozwijaniu zamiłowań i pasji, że trzeba przełamywać bariery językowe i kulturowe w pracy w międzynarodowych zespołach, by zdobyć nowe umiejętności, podnieść samoocenę i wiarę we własne możliwości. ZSEiT natomiast, uzyskując fundusze z programu Unii Europejskiej, zyskuje europejski charakter poprzez możliwość organizacji praktyk nie tylko w wymiarze lokalnym, ale i zagranicznym.

Trzymamy kciuki, aby ta przygoda przebiegała bezpiecznie i w całkowitym zdrowiu.

Info ZSEiT: Aneta Wołosz