Europejscy Ambasadorzy Energii to projekt Comenius prowadzony przy współpracy szkół z czterech państw: Hiszpanii, Francji, Polski i Walii. Uczniowie biorący udział w projekcie w tym uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym) już od października nawiązywali kontakty międzynarodowe, ćwicząc jednocześnie swoje umiejętności językowe.

Zadaniem uczniów było przedstawienie siebie, swojej szkoły, regionu i kraju na specjalnie stworzonym to tego celu blogu. W dniach 29 listopada do 6 grudnia 2010 r. sześcioro uczniów z Liceum Plastycznego gościło w Colegio Marista „La Merced” w Murcji, w Południowej Hiszpanii.

Zielony kraj zauroczył wszystkich uczestników wyjazdu do Murcji, tym bardziej, że wyjeżdżając do Hiszpanii, w Polsce zagościła biała, śnieżna zima. Uczniowie nawiązali znajomości z koleżankami i kolegami ze szkoły w Murcji. Wspólnie spędzali wolne popołudnia, zwiedzili Galerię Manifesta, w której były wystawione również prace polskiego grafika. Polscy uczniowie zostali zapoznani ze źródłami pozyskiwania energii w Hiszpanii a zwłaszcza w okręgu Murcji.

Nauczyciele z czterech krajów omawiali i ewaluowali kolejne punkty dwuletniego projektu. Mieliśmy tez możliwość zwiedzenia Cartageny i jej pięknych zabytków. Wszyscy byli zauroczeni pięknem roślinności, wspaniałymi zabytkami. Strajki na lotniskach w Hiszpanii przeraziły nas bardzo, ale bez kłopotów wróciliśmy do kraju. Już w pierwszych dniach maja 2011 roku gościć będziemy młodzież z Hiszpanii. Przed nami jeszcze wyjazdy do Walii i Francji.

Projekt realizowany w ramach programu: Uczenie się przez całe życie , Comenius

Barbara Koniecko

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Uczniowie Liceum Plastycznego z wizytą w Hiszpanii
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Uczniowie Liceum Plastycznego z wizytą w Hiszpanii