24 sierpnia mieszkańcy gminy Godkowo i nie tylko bawili się na VI Dniach Podąg zorganizowanych w stylu country – „Byczej imprezie”. Z inicjatywą zorganizowania festynu wyszli mieszkańcy Podąg po wygranej w tegorocznym konkursie "Wieś z inicjatywą". Organizacją zajął się Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie przy wsparciu sołtysa i mieszkańców Podąg - szczególnie w zakresie dekoracji.

W czasie spotkania radny powiatowy Andrzej Sidor odczytał list od Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego, swoją obecnością zaszczycili nas również: wójt gminy Godkowo Andrzej Bondaruk, Gabriela Effenberg, Barbara i Stanisław Szóstek, Mirosław Ożubko. Okazywana przez te osoby życzliwość i wsparcie wiele znaczą dla mieszkańców Podąg.

W związku z 25-leciem budowy kaplicy w Podągach, całe spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej oraz poświęcenia tablicy upamiętniającej budowę. Następnie plac w Podągach na kilkanaście godzin zamienił się w miejsce rodem z Dzikiego Zachodu. Zorganizowano wiele konkurencji m.in trzepanie śmietany, bicie piany, taniec z rurą, praktykę przed małżeńską kłótnią, ugasić pragnienie, dojenie krowy. Wiele emocji przyniosła konkurencja o nagrodę Wójta, czyli byk rodeo dla pań i panów. Wszyscy mogli też sprawdzić swoje sokole oko ze strzelnicą Sokół z Grądek. Na najmłodszych czekała foto budka w stylu country, szałas szamanki, koniki, alpaka, dmuchańce. Gościnnie odwiedziła nas Pasłęcka Grupa Motocyklowa, która dzielnie brała udział w konkurencji z bykiem. Na głodnych czekał poczęstunek w postaci zupy meksykańskiej, można też było skorzystać z ofert lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Oczywiście nie zabrakło tańców, odbył się nawet pokaz country poprowadzony przez Marcina Wierzbickiego. Wieczorem w związku z jubileuszem, nocne niebo nad Podągami rozświetliło 25 lampionów. Zabawa jak to na country przystało trwała do białego rana.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą imprezę, w szczególności: Przedsiębiorstwu Rolnemu Hipp z Podąg, Zakładowi Przemysłu Drzewnego Piotr Żemojtel, Piekarni Tradycja,

Wielkie brawa również za zaangażowanie dla sołtysa i mieszkańców Podąg, strzelnicy Sokół z Grądek, lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, pracowników interwencyjnych - w grupie siła, jak pokazuje sobotnie spotkanie, razem można o wiele więcej i aktywni mieszkańcy całej gminy Godkowo to udowodnili.

Cała impreza objęta była Honorowym Patronatem Starosty Elbląskiego i dofinansowana przez GOKSiR w Godkowie.

Magdalena Przybysz-Pietrzak, dyrektor GOKSiR Godkowo