W pierwszym tygodniu czerwca 2019 roku grupa nauczycieli i wychowawców Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) - Ponadnarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej uczestniczyła w kursie „Zachowania antyspołeczne wśród młodzieży” w Sewilli, w Hiszpanii.

Kurs prowadzony był w sposób praktyczny, oparty na analizie sytuacji placówki. Praca w małych grupach sprzyjała rozważaniom prowadzącym do odblokowania codziennych schematów myślowych, poprawiając zdolności komunikacyjne i budowanie relacji międzyludzkich. Uczestnicy odgrywali scenki, analizowali konkretne przypadki i wydarzenia z życia Ośrodka. Głównym celem prowadzących szkolenie była pomoc w zrozumieniu takich emocji jak gniew, frustracja, irytacja; w jaki sposób sobie z nimi radzić oraz pomóc uczniom przezwyciężać złość w nieagresywny sposób.

Dzięki zaangażowaniu i aktywnej pracy podczas zajęć, uczestnicy szkolenia w Sewilli poszerzyli swoje umiejętności w zakresie budowania profesjonalnych sieci wsparcia w swojej społeczności oraz radzenia sobie z zachowaniami antyspołecznymi młodzieży. Zwiększyli swoją motywację do codziennej pracy z uczniami oraz podnieśli swoje kwalifikacje - otrzymali Certyfikaty oraz dokument Europass Mobilność.

Więcej informacji oraz zdjęć na temat szkolenia na stronie projektu:

Koordynator projektu Xymena Swatowska

DSC00910 002