Warsztat Terapii Zajęciowej w Tolkmicku, prowadzony przez Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku powstał w 1995 roku. Proces terapeutyczny prowadzony był na bazie 4 pracowni i skierowany był do 20 uczestników.

Czas pokazał, że działalność Warsztatu jest nie tylko właściwa ale i pożądana. Szybko okazało się, że 4 pracownie nie pokrywają zapotrzebowania, że coraz więcej osób niepełnosprawnych przekonuje się do tej formy usprawniania. Monitorowanie potrzeb w tym zakresie oraz powoli rosnąca kolejka chętnych do uczestnictwa w Warsztacie Terapii Zajęciowej przekonywała o konieczności podjęcia działań zmierzających do organizowania nowych pracowni i przyjmowania nowych uczestników.

Dzięki poparciu Przewodniczącego Rady Powiatu , Pana Ryszarda Zagalskiego oraz Starosty Elbląskiego , Pana Sławomira Jezierskiego osiągnięto dzisiejszy efekt , 11 pracowni terapeutycznych, utworzonych w latach 2003 , 2006. Na dzień dzisiejszy proces terapeutyczny prowadzony jest na rzecz 55 uczestników - mieszkańców Miasta i Gminy Tolkmicko.

Tegoroczne obchody 15 rocznicy powstania Warsztatu odbyły się w tolkmickim Domu Kultury. Jubileusz zaszczycili:

· Pan Ryszard Zagalski, Przewodniczący Rady Powiatu w Elblągu;

· Pan Sławomir Jezierski , Starosta Elbląski;

· Pan Maciej Romanowski , Wicestarosta Elbląski;

· Pan Jacek Augustynowicz , Sekretarz Powiatu w Elblągu;

· Pan Artur Zagalski , Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Elblągu;

· Pan Janusz Lichacz , Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.

Ponadto w uroczystych obchodach udział wzięli uczestnicy zaprzyjaźnionych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Władysławowa i Kamiennika Wielkiego.

Zaproszeni goście oprócz serdecznych podziękowań za pomoc i wsparcie w działaniach na rzecz rozwoju warsztatu, zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami oraz prezentacjami Warsztatu, obrazującymi rozwój placówki na przestrzeni ostatnich lat.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Tolkmicku zostałobjęty, przez Panów Ryszarda i Artura Zagalskich , właścicieli Tartaku , Jagodno, honorowym patronatem z jednoczesnym zobowiązaniem się do wspierania jego działalności.

Symbolem tej decyzji było uroczyste podpisanie przez Pana Ryszarda Zagalskiego i Pana Artura Zagalskiego stosownego aktu patronatu.

Uroczystość zakończyła się wizytacją pracowni terapeutycznych przez zaproszonych gości oraz zabawą taneczną z udziałem uczestników warsztatów.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: 15 lat działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tolkmicku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: 15 lat działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tolkmicku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: 15 lat działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tolkmicku
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: 15 lat działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tolkmicku