Pogoda nie rozpieszczała uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku podczas pobytu na kolejnym obozie szkoleniowym w 9BBKPanc. Kadeci po raz drugi odbyli szkolenie w jednostce wojskowej pod opieką nauczycieli Moniki Kucińskiej i Bolesława Czechowskiego.

13.05.2019 r. po przyjeździe i zakwaterowaniu odbyło się spotkanie w Sali Tradycji, następnie kadeci uczestniczyli w treningu musztry, a w godzinach popołudniowych trenowali na hali sportowej. Podczas drugiego dnia pobytu na obozie przeprowadzony został najważniejszy sprawdzian, czyli strzelanie z kbks-u (karabinku sportowego) - broni palnej. Wyniki były bardzo dobre. Zwyciężył Paweł Litwin, który uzyskał 48 punktów (na 50 możliwych). W środę, 15 maja nastąpiło przemieszczenie plutonu do portu w Nowej Pasłęce. Nad pięknym Zalewem Wiślnym odbyło się spotkanie w Placówce Straży Granicznej strzegącej morskiej granicy za pomocą poduszkowców. Na kolejny dzień zaplanowano taktyczny tor przeszkód w Ośrodku Szkolenia Fizycznego, czyli w tzw. „małpim gaju” i drużynowy bieg na orientację. „Liniówka” to bieg po wyznaczonej na mapie linii, na której są punkty kontrolne, ale trzeba je zlokalizować w terenie.

Rozliczenie sprzętu kwaterunkowego zakończyło krótkie, ale intensywne szkolenie.

Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.

mjr rez. Bolesław Czechowski