W minioną niedzielę w Majątku Tulisówka w Narusie k. Fromborka odbyły się drugie z kolei zawody jeździeckie dla dzieci PONY CUP 2018 NARUSA. Kolorem zawodów, których gospodarzem jest Jolanta Tulisow jest kolor czerwony, który dominował zarówno na parkurze, zawodnikach oraz konikach.

Zgodnie z przyjętą formułą zawodów rozegrano 3 konkursy, w których wzięło udział 70 dzieci, zobaczyliśmy ponad 140 przejazdów, reprezentowano ponad 10 różnych stajni. Najwięcej emocji tym razem wzbudził Konkurs nr 3 PRĘDKOŚĆ I ZABAWA, który polegał na wyścigu parami dzieci na konikach na dwóch równoległych torach przeszkód. Kibice, rodzice, obozy jeździeckie skupiły uwagę na reprezentantach swoich stajni i pomagały jak mogły w zaciętej rywalizacji sportowej na parkurze. Ostatecznie wygrał Julian Chrzanowski na koniu Adonis, którego doświadczenie w wyścigach dało upragnione pierwsze miejsce.

Popularność projektu PONY CUP zaczyna wychodzić poza obszar Wysoczyzny Elbląskiej co Nas niezmiernie cieszy i motywuje do dalszego udoskonalania formuły zawodów i organizacji. Już za 3 tygodnie kolejne zawody z cyklu PONY CUP 2018 w Gospodarstwie Agroturystycznym MILEJEWKO, podczas których Konkurs nr 3 będzie rozegrany zostanie w konkurencji ujeżdżenia. Program przejazdów dostępny będzie już wkrótce na funpage PONY CUP.

Cykl zawodów PONY CUP 2018 został objęty patronatami: Starosty Powiatu Elbląskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Frombork, Burmistrza Miasta i Gminy Tolkmicko oraz Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Jeździeckiego.

Zapraszamy do wspólnej sportowej i jeździeckiej zabawy!

EWA OBRYCKA-BŁAUT

BIURO PONY CUP